Šláger extraligy pre Košice, druhá Nitra doplatila na nepodarenú minútu

Peter Sojčík z Košíc a Robert Kristan z NitryPeter Sojčík z Košíc a Robert Kristan z Nitry Zdroj: SITA

KOŠICE - Úvodné minúty boli z oboch strán opatrné, lepší štart do stretnutia mali Košičania. V 8. min milimetrová prihrávka Sojčíka našla nekrytého Marcinka, ktorý otvoril účet zápasu. Presne o 60 sekúnd to bolo už 2:0 po tom, ako brankár Kristan neudržal strelu Štrbáka od modrej a Hrnka bez problémov doklepol. Nitra strelila kontaktný gól v 14. min, počas presilovky zakončil Ordzovenský. Z dobrej pozície potom mieril Štrbák nad bránku. Aj "oceliari" ťažili z početnej výhody, keď v 17. min Jenčík dorazil Kolbovu strelu - 3:1.

V 24. min sa ujala Hinďošova strela z uhla, po ktorej vystriedal Kristana v bránke hostí Zima. V 25. min unikol Macejkovi Segľa a znížil na rozdiel dvoch gólov z pohľadu hostí (2:4). V polovici stretnutia mal Sojčík nepresnú koncovku. V presilovke to márne skúšal Jenčík a v početnej výhode sa nepresadil ani Bartoš.

Nitra v tretej tretine zvýšila úsilie, v 51. min Ručkayovu strelu ešte Hylák vyrazil, ale o minútu neskôr inkasoval. Macejko nedovolene zastavil Lukáša Nováka, ktorý pri trestnom strieľaní našiel medzeru medzi Hylákovými betónmi. V poslednej minúte sa hostia v hre bez brankára napokon márne pokúšali o vyrovnanie, predĺženie si nevynútili.

HC Košice - HK Nitra 4:3 (3:1, 1:1, 0:1)
Góly: 8. T. Marcinko (Sojčík, Bicek), 9. Hrnka (Hinďoš, Štrbák), 17. R. Jenčík (M. Kolba, Štrbák), 24. Hinďoš (Hrnka, Jokeľ) - 14. Ordzovenský (Stümpel, R. Tománek), 25. Martin Segľa (D. Milo, Pavlíček), 52. L. Novák (tr. strieľanie)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák, Jonák - Holienka, Valach, 4123 divákov

Košice: Hylák - Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, M. Kolba - Sojčík, T. Marcinko, Bicek - R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Jokeľ, Hinďoš, Hrnka - Matis, Češík, R. Konečný

Nitra: Kristan (24. Zima) - Nádašdi, Ordzovenský, D. Milo, Pavlíček, M. Novák, Ďurkech, od 43. Pupák - R. Tománek, Stümpel, L. Novák - M. Kováčik, T. Chrenko, H. Ručkay - Martin Segľa, M. Hamrák, Bajtek - od 23. Štumpf

Anton Tomko, tréner Košíc: "Zápas sa niesol v našej réžii a ešte za stavu 4:1 sme mali šance na to, aby sme súpera dorazili. Nepodarilo sa nám to. V závere sme robili zbytočné chyby a Nitra síce znížila na rozdiel gólu, ale napokon sme radi, že sme jej odskočili v tabuľke o ďalšie tri body."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Aby sme v Košiciach dosiahli dobrý výsledok, museli by sme hrať naplno už od prvej minúty. Naši hráči sa však dostali do tempa až za nepriaznivého stavu 1:4, a to bolo príliš neskoro."