Omladený Martin bojoval s Popradom: Dramatický duel v nájazdoch rozhodol Hrehorčák

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

MARTIN - Martin, v poriadne omladenej zostave, v ktorej chýbalo šesť hráčov zo stabilného kádra, dokázal hrať v prvej tretine rovnocennú partiu s favoritom spod Tatier. V úvodnej desaťminútovke boli hostia nebezpečnejší. Pozornosť Čecha vyskúšal dvakrát Kroták a raz Hrehorčák, kým Štals vo výbornej príležitosti minul.

Na druhej strane ohrozili Sidora Dírer a Cíger. Druhá desaťminútka patrila prekvapujúco domácim. Markovič v 15. minúte a po ňom Fujerík o dve minúty neskôr však zaváhali pred bránkou hostí a prvá tretina sa skončila bez gólov.

Druhú časť začali lepšie skúsenejší hostia. V 21. minúte Lotyš Štals využil chybu domácich a otvoril skóre stretnutia. O dve minúty neskôr mohol vyrovnať Markovič, ale minul prázdnu bránku Popradu. Potom mali viac z hry skúsenejší "kamzíci", Čech bol však na mieste najmä pri pokusoch Štalsa v 32. a Vaica v 36. minúte. Za Martinčanov kontroval dvakrát ofenzívnym výjazdom Brcko a raz Ďatelinka, Sidor však s ich pokusmi nemal problém. Martin potom nevyťažil nič ani zo 40-sekundovej presilovky 5 proti 3, hoci Brckovu strelu v 35. minúte zastavila až žŕdka Sidorovej bránky.

V úvode tretej tretiny mohli definitívne rozhodnúť o víťazstve hostí Hrehorčák a Štals, ale Čech ich vychytal. Aj v zostávajúcom priebehu boli gólmani veľkými oporami svojich tímov. Martin sa nevzdával, príkladne bojoval a dočkal sa zaslúženej odmeny, keď pri hre bez brankára v presilovke 6 proti 4 88 sekúnd pred koncom Fujerík vyrovnal.

V predĺžení gól nepadol, a tak o šťastnom víťazstve hostí rozhodol v deviatom nájazde Hrehorčák.

MHC Mountfield Martin - HK Poprad 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 59. Fujerík (Markovič) - 21. Štals, rozhodujúci sam. nájazd Hrehorčák
Vylúčení: 2:9 na 2 min, navyše: A. Kroták (Poprad) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Gavalier, Smerek, 1500 divákov

Martin: J. Čech - I. Ďatelinka, Nitriansky, J. Perniš, A. Novotný, Brcko, Tupý, Fillo, Pacalaj - Markovič, Galamboš, Fujerík - Rožník, Jurášek, L. Klíma - Themár, Dírer, J. Cíger - Žáčik, Šugár, Vlach

Poprad: Sidor - R. Suchý, Gaborčík, Fabian, Makovský, D. Šterbák, Jáchym - T. Sýkora, Štals, Lapšanský - A. Kroták, Mlynarovič, Vaic - Štrauch, S. Takáč, Hrehorčák - Belluš, L. Paukovček, Drábek

Daniel Babka (tréner Martina): "Z našej strany to bol upracovaný hokej, a hoci sme si vytvorili dosť šancí, niekoľkokrát sme netrafili prázdnu bránku a nastrelili aj žŕdky. V koncovke sme sa trápili. Inkasovali sme gól po strate puku v obrannom pásme, čo súper potrestal. Napokon sa nám podarilo vyrovnať aj vďaka tomu, že sme v závere zlepšili pohyb a dôraz. Nájazdy sú vždy lotéria, teraz v nich boli úspešnejší hostia."

Milan Jančuška (tréner Popradu): "Do Martina sme prišli s úmyslom zvíťaziť. Mohli sme rozhodnúť už v riadnom hracom čase, ale to by sme museli byť efektívnejší vo finálnej fáze. Vedenie sme si neudržali, ale napokon si odvážame aspoň dva body. Som rád, že o našom víťazstve v samostatných nájazdoch rozhodol práve Hrehorčák, pre ktorého to bol prvý extraligový gól hneď pri debute."

• Zdroj: TASR, SITA