Čierna séria Bystričanov pokračuje: Zvolen v derby súboji strelil poltucet gólov

Matúš Chovan a Michal Pospíšil pred bránkou ZvolenaMatúš Chovan a Michal Pospíšil pred bránkou Zvolena Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Nad domácimi sa ako tieň vznášala vysoká prehra v predchádzajúcom vzájomnom zápase vo Zvolene. Osem inkasovaných gólov si nepripúšťali, ba ani tri, ktoré lovili po dvoch tretinách z bránky. Pôsobili nevýrazne, no ich hlavnou chorobou bolo nepremieňanie šancí.

V prvej tretine ich na oboch stranách bolo ako šafránu, v druhej už pribudli, zužitkovali ich však jedine hostia. 'Baranov' posilnil už šiesty Američan Andrew Hamburg a aj on si na poste stredného útočníka  musel odtrpieť derby zápas, ktorý úrovňou výrazne zaostal za očakávaním.

V 26. min Meland prestrelil bránku, o minútu neskôr Hamburg naservíroval puk Hegyimu, ktorý zlyhal pred prázdnou bránkou, následne pálil White vedľa a v 30. min zakončil sériu nepremenených príležitosti domácich Hudec strelou z prvej, ktorú Šimko v bránke stihol vyraziť. Zvolenčania si od začiatku hrali to svoje, s presným plnením taktických pokynov. V 15. min otvoril nekompromisne skóre strelou pod žŕdku P. Zuzin po tom, čo akciu prekrásne vypracoval Brabenec. V druhej tretine pridali ďalšie trefy v 33. min Síkela v presilovke, keď v tlačenici pred bránkou našiel z uhla voľnú štrbinu. Jasnú nadvládu hostí v góloch umocnil v 35. min Pokovič po nahrávke od Škvaridla a výborne zvládnutom sóle, čo už spôsobilo v domácich formáciách značný chaos a odovzdanosť.

V tretej tretine tí najväčší optimisti čakali na čarovný obrat, no keby Škvaridlo v oslabení lepšie namieril, mohli Bystričania utŕžiť ďalší úder. Presilovka 'baranom' o dvoch hráčov trvajúca 28 nevyšla, brankár Šimko všetko vychytal a keď v 44. min Škvaridlo bombou a P. Zuzin v presilovke o necelé dve minúty pridal po tečovanej strele piaty gól, vyhnal Kalembu z bránky a zažehnal už akúkoľvek pochybnosť o tom, kto sa stane aspoň v tomto predvianočnom čase hokejovým pánom Pohronia. Čisté konto Šimka zrušil v 48. min príklepovým projektilom z uhla Handlovský a aspoň trochu zmiernil ranu po vysokej prehre, ktorú zasa posypal štipľavým korením v 58. min Čanky.

HC‘05 Banská Bystrica - HKM Zvolen 1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
Góly: 48. Handlovský - 15. P. Zuzin (Brabenec, Škvaridlo), 33. Síkela (M. Jurík), 35. L. Pokovič (Škvaridlo) , 44. Škvaridlo (V. Baláž, Hraško), 46. P. Zuzin (Brabenec), 58. Čanky (Mančák, Bortňák)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: M. Šimko (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Orolín, Kubuš - Korba, Rovenský, 1855 divákov

Banská Bystrica: Kalemba (46. Košarišťan) - Bambúch, Saracino, Macháček, Martin, Meland, Rosandič, T. Devečka, Styk - M. Hudec, White, Lunter - R. Macík, Heizer, Kadura - Matúš Chovan, Petro, Handlovský - D. Hegyi, Hamburg, Žilka

Zvolen: M. Šimko - Juraško, L. Pokovič, J. Hertl, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, M. Pospíšil - P. Zuzin, Brabenec, Škvaridlo - V. Baláž, M. Jurík, Síkela - Mančák, Bortňák, Čanky - Ľ. Zuzin, V. Fekiač, Martin Ďaloga

• Zdroj: TASR, SITA