Bláznivý zápas KHL v Moskve: Slovan senzačne rozstrieľal CSKA, napokon sa bál o víťazstvo

Slovanisti pred duelom s CSKA MoskvaSlovanisti pred duelom s CSKA Moskva Zdroj: HC Slovan

MOSKVA – Skvelý, divácky zaujímavý a predovšetkým bláznivý – takto sa dá jednoducho opísal zápas KHL v Moskve medzi hokejistami Slovana a domácim CSKA. Piatok trinásteho priniesol rýchly gól do bránky Janusa, ktorý si čisté konto držal len 23 sekúnd a šialenú druhú tretinu, v ktorej diváci videli až šesť gólov, zaujali najmä tri rýchle góly belasých v priebehu 70 sekúnd.

Oba tímy bojovali, belasí predviedli s tímom z hlavného mesta Ruska vyrovnanú partiu, hralo sa na oboch stranách. V šanciach Slovana sa objavovali kapitán Milan Bartovič, Branko Radivojevič či Mário Bližňák.

Belasí zažili v magický piatok trinásteho úvod ako z najhoršieho scenára - po prvom buly sa nasťahovali domáci do pásma a po pár kombináciách prekonali Janusa. Na ďalší gól sa čakalo do druhej tretiny, Michal Sersen v 27. minúte delovkou od modrej počas presilovky vyrovnal na 1:1. O 70 sekúnd belasí zrazu vyhrávali 3:1 a dosiahli dokonalý obrat.

Góly hostí strelili Michal Vondrka, mladý Libor Hudáček, ktorý po príchode Miroslava Šatana akoby ožil. Prvého gólu v belasom drese sa dočkal aj Branko Radivojevič, ktorý v 32. min skvele potrestal chybu domáceho gólmana a zvýšil na 4:1.

Zaskočení hráči CSKA Moskva sa do žiadnej šance nedostali, no vďaka nedisciplinovanosti belasých a prísnemu metru rozhodcov hrali v oslabení o dvoch hráčov a Rusi výhodu využili. Na trestnej sedeli Šťastný a Mihálik a Zajcev po prihrávke Rylova znížil. Gól musel odobriť videorozhodca. Aby gólov v druhej tretine nebolo málo, robustný obranca belasých Mihálik zvýšil gólom do šatne 11 sekúnd pred sirénou na 5:2.

Moskovčania vo skvelej tretej časti ešte znížili na 4:5, keď sa presadili Zajcev a Frolov. Domáci bojovali zo všetkých síl o vyrovnanie, hrali aj bez brankára, no Slovan si víťazstvo udržal a histiricky prvý raz vyhral nad CSKA Moskva.

Belasí majú z posledných piatich duelov (štyri domáce) 11 bodov a z Moskvy letia už po jedinom zápase v Rusku letia naspäť na západ, kde ich v nedeľu čaká v Prahe duel s HC Lev (16.00 h).

CSKA Moskva - Slovan Bratislava 4:5 (1:0, 1:5, 2:0)

Góly: 1. Saprykin (Morozov), 38. Zajcev (Rylov), 43. Zajcev (Alexander Radulov), 55. Frolov (Morozov, Rylov) - 27. Sersen (Škoula), 27. Vondrka, 28. Hudáček, 32. Radivojevič, 40. Mihálik

Štatistika zápasu: Strely na bránku 38:19, vhadzovania 30:29, vylúčenia 2:7 na 2 min, navyše Marko Daňo na 10 min.

CSKA Moskva: Proskurjakov - Denisov, Rylov, Mišarin, Zajcev, Pervyšin, Eminger, Jegoršev - Morozov, Filppula, Saprykin - Radulov, Prochorkin, Grigorenko - Žarkov, Fefelov, Frolov - F. Fiodorov, Nepriajev, Zubov

Slovan: Janus - Škoula, Sersen, Mihálik, Mojžíš, Štajnoch, Brejčák - Miklík, Bližňák, Vondrka - Radivojevič, Ölvecký, Bartovič - Šatan, Šťastný, Hudáček - T. Mikúš, Matoušek, Bakoš

• Zdroj: športky, kt