Piešťany stratili náskok, Skalicu nakoniec v svižnom zápase porazili po nájazdoch

Tibor Melichárek z ŠHK 37 PiešťanyTibor Melichárek z ŠHK 37 Piešťany Zdroj: SITA

SKALICA - Na skalickom zimnom štadióne sa od začiatku hral svižný hokej, keď sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Prvú vážnejšiu šancu spálili domáci v 6. min, ale Mrázovu strelu do poloodkrytej bránky obrana Piešťan zblokovala.

V 8. min dostali hostia výhodu presilovej hry. V nej najväčšiu šancu spálil Melichárek, keď si po Drgoňovom nahodení puku do bránkoviska chcel ešte Lipovského položiť, no ten prečítal jeho úmysel. "Havrani" sa napokon dočkali v 14. min, keď domáci hráči nepokryli Filipa a ten tvrdou strelou pomedzi Lipovského betóny otvoril skóre - 0:1. V 18. min mohli domáci vyrovnať, ale Kropáč ani Stieler neprekonali Šúreka. Naopak v 20. min pri vylúčení Mráza inkasovali domáci druhýkrát, keď strelou nad Lipovského lapačku využil presilovku Cuník.

Domáci hokejisti v druhej dvadsaťminútovke pridali a začali sa viac tlačiť pred bránku súpera. V 24. min dostali Skaličania príležitosť zahrať si presilovku piatich proti trom. Tú sa im síce nepodarilo využiť, no následnú piatich proti štyrom už áno. Vyrůbalíkovu strelu ešte Šúrek vyrazil, poradil si aj s Kropáčovou dorážkou, no na ďalšiu dorážku Školiaka už nedosiahol - 1:2. Domáci začali ešte viac búšiť a stupňovali svoj tlak. Napokon sa dočkali. V 32. min si na dvakrát v prečíslení vymenili puk Trška s Kropáčom a prvý menovaný namieril presne.

Do tretej tretiny vstúpili mužstvá za vyrovnaného stavu. Napriek príležitostiam na oboch stranách sa diváci nedočkali gólu a zápas dospel do predĺženia.

Počas piatich minút si ani jedno mužstvo nevypracovalo vážnejšiu šancu, o víťazovi museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V tretej sérii sa presadil hosťujúci Melichárek.

Štefan Mega (asistent trénera Skalice): "Chceli sme dnes nadviazať na dva víťazné zápasy, ktoré sa nám podarili v minulom týždni. Žiaľ, ušla nám prvá tretina, súper z minima vyťažil maximum. Do druhej tretiny sme išli s tým, že sme začali hrať na tri útoky a podarilo sa nám vyrovnať. Tento rok nám vôbec nejdú trestné strieľania: prehrali sme zatiaľ všetky v tejto sezóne. Je to škoda, mali sme streleckú prevahu, ale keď nevieme skórovať, tak nemôžeme vyhrať."

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): "Dnes sme pricestovali do Skalice bez piatich hráčov základnej zostavy. Problém sme mali na brankárskom poste, kde sú obaja naši brankári zranení. Prišli sme aj s tým, že chceme získať nejaké body. Vedeli sme, že Skalica má silný útok a posledné zápasy hrá veľmi dobre prvé tretiny. Na to sme sa aj pripravili. Bohužiaľ, v druhej tretine sme si mysleli, že je zápas už náš, prestali sme korčuľovať a súper to využil."

HK 36 Skalica - ŠHK 37 Piešťany 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 25. R. Školiak (R. Kropáč, Vyrůbalík), 32. Trška (R. Kropáč) - 14. R. Filip (J. Ručkay, Drgoň), 20. Cuník (V. Nemec, Melichárek), rozhodujúci sam. nájazd Melichárek
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Budnil, Jonák - Bednár, Snášel, 1275 divákov

Zostavy:
Skalica:
Lipovský - Vyrůbalík, L. Kozák, Trška, Krejčiřík, Mikéska, M. Srnec - M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - M. Preisinger, Stieler, R. Kropáč - Kutálek, B. Mráz, Šátek - B. Jankovič, M. Sloboda, M. Romančík
Piešťany: Šúrek - Cuník, A. Hruška, Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, Bučka - S. Saliji, Melichárek, V. Nemec - Lušňák, Holovič, Stupka - R. Lelkeš, Peško, J. Ručkay - Haring, Mišura, Chylo