Aj vo Zvolene rozhodli nájazdy: Šuplerovci napokon nestačili na Duklu Trenčín

Dukla Trenčín si zo Zvolena odnáša dva bodyDukla Trenčín si zo Zvolena odnáša dva body Zdroj: SITA

Trenčania nezačali pod Pustým hradom zle a v 7. min mohli ísť do vedenia. Po rýchlom protiútoku Komínek našiel Kútneho, ktorý sám pred Šimkom strieľal do žŕdky a následne sa nepresadil z dorážky. V 13. min narazil na mantinel Denisa Hudeca kapitán Zvolena Juraško, za čo si vyslúžil päťminútový trest plus do konca zápasu, ale hostia nevyužili túto početnú výhodu.

Naopak počas nej inkasovali, keď sa do prečíslenia dvoch na jedného dostali Michal Chovan s Brabencom. Prvý menovaný domáci krídelník nepokoril Lašáka, no z druhého sledu sa to napokon podarilo obrancovi Hraškovi spoza kruhov už do rozhodenej obrany Dukly - 1:0. V závere prvej tretiny sa naskytla presilovka aj majstrovi, štyri sekundy pred klaksónom nezužitkoval šancu voľný Mucha.

Zvolenskí hokejisti hýrili aktivitou aj na začiatku druhej tretiny, nevyužili však ďalšiu presilovku. Po jej skončení mohli inkasovať, keď z trestnej lavice prešiel do útoku Toman a dobre vyskúšal Šimka strelou spoza hráča. Trenčanom napokon vyšiel protiútok v 27. min: Šišovský prešiel cez domáceho obrancu a presadil sa strelou po ľade - 1:1. V druhej polovici duelu videli diváci príležitosti na oboch stranách. Najprv z dvoch metrov neuspel pred bránkou Nemček a po ňom nevyšiel pekný prienik z ľavej strany ako i koncovka Síkelovi. Hostia však napokon ťažili z chýb zvolenskej defenzívy. Popri mantineli sa pretlačil dopredu D. Hudec a v 39. min poslal puk pod hornú žŕdku.

Obhajca titulu vyrovnal v tretej tretine z presilovky. V 45. min vystrelil od modrej čiary Michal Chovan a tečovaný puk smeroval pomedzi betóny Lašáka. Následne sa striedali šance raz na jednej, raz na druhej strane. Pred Šimkom dobiedzal nebezpečne Troliga a pred skúseným gólmanom Dukly to skúšal aktívny Michal Chovan. V 51. min sa pred brankárom HKM strhla trma-vrma, z ktorej mohol ťažiť Rusnák. Trenčianski hokejisti mali viac z hry. Po Hertlovej chybe sa dostal ku koncovke na ľavej strane Kútny, ale nenašiel účinný recept na víťazný gól. V 55. min sa domácim naskytol brejk, ale P. Zuzin mieril do žŕdky. Zápas napokon dospel do predĺženia, v ktorom najprv zverenci Júliusa Šuplera nevyužili presilovku štyroch proti trom a potom ani hostia, ktorí mali rovnakú možnosť v záverečnej minúte. Nasledovali samostatné nájazdy a v nich rozhodol vo štvrtej sérii jediný úspešný strelec T. Klíma o víťazstve Trenčína.

Július Šupler (tréner Zvolena): "Žiaľ, trápi nás viróza. Až jedenásť hráčov užíva lieky. Už vo štvrtok na zápas s ´dvadsiatkou´ išli siedmi hráči špeciálnym mikrobusom, aby sa nákaza nepreniesla na ostatných. Tento proces choroby sa nedá nijako zastaviť, navyše Baláž má zápal pľúc a to sa na výkone mužstva prejavilo. Navyše za desať dní hráme šesť zápasov, čo sa tiež prejavilo v tomto stretnutí. Predĺženie a nájazdy sú otázkou majstrovstva, ale aj športového šťastia a v tomto ukazovateli sme nedokázali Trenčanom konkurovať. Potrebujeme sa dať do poriadku po zdravotnej stránke a v Piešťanoch sa pokúsiť, aj s oklieštenou zostavou, bodovať."

Milan Staš (tréner Trenčína): "Zvolen bol v tomto zápase hokejovejší. My sme to kompenzovali bojovnosťou a srdcom a s cieľom ísť za víťazstvom. Nevychádzali nám presilové hry, dokonca pri našej výhode išli domáci do vedenia. Po vyrovnaní sme sa už zamerali na obranu a aj keď nebola nejako pevná, tak to riešil Jano Lašák bravúrnymi zákrokmi. Predĺženie a nájazdy sú už vabank. Som rád, že sme mali šťastnú ruku a podarilo sa nám zvíťaziť."

HKM Zvolen - Dukla Trenčín 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 16. Hraško (Michal Chovan, Brabenec), 45. Michal Chovan (Síkela, P. Zuzin) - 27. Šišovský (O. Mikula), 39. D. Hudec (Troliga, Čerešňák), rozhodujúci sam. nájazd T. Klíma
Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Juraško (Zvolen) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Brill, Müllner - Výleta, Šefčík, 1307 divákov