VIDEO V šlágri padlo 9 gólov: Arsenal nezvládol divokú prestrelku na štadióne ManCity

Fernandinho oslavuje gól na vypredanom štadióne v ManchestriFernandinho oslavuje gól na vypredanom štadióne v Manchestri Zdroj: SITA

MANCHESTER - V sobotňajšom šlágri anglickej futbalovej Premier League prehral líder Arsenal Londýn na trávniku Manchestru City 3:6. Duel 16. kola sa na Etihad Stadium zmenil na gólovú prestrelku, po ktorej doteraz štvrtí zverenci trénera Manuela Pellegriniho stiahli stratu na "Gunners" už len na tri body.

Mužstvo francúzskeho kouča Arsena Wengera inkasovalo v 14. minúte z kopačky Sergia Agüera, Theo Walccot však po polhodine vyrovnal. City sa dostalo do vedenia 3:1 po góloch Alvara Negreda a Fernandinha, Walcott síce znížil v 63. minúte na 2:3, ale David Silva vzápätí odpovedal ďalším gólom, keď šikovne umiestnil loptu do siete po centri z pravej strany. Hostí v 88. minúte dorazil druhým gólom v stretnutí Fernandinho. V nadstavenom čase sa ešte skóre dvakrát zmenilo, za hostí sa presadil Per Mertesacker a gólom z penalty uzavrel zaujímavý zápas Yaya Touré.

Arsenal nevyhral v treťom súťažnom dueli po sebe, naposledy sa tešil z víťazstva 4. decembra. Napriek tomu sú "The Gunners" stále na čele Premier League s 35 bodmi, o dva body pred mestským rivalom FC Chelsea (v sobotu zdolal Crystal Palace 2:1) a o tri body pred Manchestrom City. Na rozdiel štyroch bodov od lídra sa hladkým víťazstvom 4:1 nad Fulhamom priblížil Everton. Na úroveň FC Chelsea sa môže dostať aj FC Liverpool, ktorý má ešte zápas k dobru.

Manchester City - Arsenal Londýn 6:3 (2:1)
Góly: 50. a 88. Fernandinho, 14. Agüero, 39. Negredo, 66. Silva, 90.+6 Y. Touré (z 11 m) - 31. a 63. Walcott, 90.+4 Mertesacker, 47.000 divákov.

Cardiff City - West Bromwich Albion 1:0 (0:0)
Gól: 66. Whittingham
Filip Kiss (Cardiff) nefiguroval v zápise o stretnutí

Everton - Fulham 4:1 (1:0)
Góly: 18. Osman, 73. Coleman, 85. Barry, 90.+ Mirallas - 67. Berbatov (z pok. kopu)

FC Chelsea - Crystal Palace 2:1 (2:1)
Góly: 16. Fernando Torres, 35. Ramires - 29. Chamakh

Newcastle - Southampton 1:1 (1:0)
Góly: 27. Gouffran - 65. J. Rodríguez

West Ham United - Sunderland 0:0

Hull City - Stoke City 0:0

• Zdroj: TASR, SITA