Priamy kop ako z futbalovej knihy: Ďalekonosným pokusom vymietol všetky pavučiny

Juan Arango sa trafil perfektneJuan Arango sa trafil perfektne

BERLÍN - Futbalisti Mönchengladbachu v nemeckej lige prvýkrát stratili body na vlastnom ihrisku. Aj remíza 2:2 s Wolfsburgom im ale stačila k posunu na tretiu priečku tabuľky, kde nahradili Borussiu Dortmund.

Wolfsburg, ktorému pre zranenie členka chýba stredopoliar Jan Polák, sa dostal do vedenia v úvode druhého polčasu, kedy sa trafil k žrdi stredopoliar Diego. Mönchengladbach ale počas jedenástich minút skóre otočil, postarali sa o to Raffael a parádnym ďalekonosným pokusom z priameho kopu Juan Arango.

"Vlci" ale zásluhou Base Dosta štyri minúty pred koncom vyrovnali na 2:2 a súpera pripravili o stopercentnú domácu bilanciu. Bez straty bodu tak na vlastnom ihrisku zostáva už len líder celkového poradia Bayern Mníchov.

Borussia Mönchengladbach - VfL Wolfsburg 2:2 (0:0)
Góly: 59. Raffael, 64. J. Arango - 53. Diego, 86. Dost