Na MS 20 deklasovali Rusi Švajčiarov a skupinu vedú so skóre 18:1, Česi prekvapili Kanadu v nájazdoch

Mladí Švédi sa radujú z gólu do siete FínskaMladí Švédi sa radujú z gólu do siete Fínska Zdroj: SITA

MALMÖ - Švédski hokejoví reprezentanti do 20 rokov zvíťazili v sobotňajšom zápase na MS tejto vekovej kategórii v Malmö nad rovesníkmi z Fínska 4:2. Domáci výber si tak pripísal druhé víťazstvo a v tabuľke B-skupiny im zatiaľ patrí priebežná prvá priečka.

Vedúca pozícia v B-skupine však patrí ruským hokejistom, ktorí vo večernom dueli deklasovali Švajčiarov 7:1. Rusi rozhodli o svojom vysokom triumfe v druhej tretine, kedy sa dostali do pohodlného vedenia 5:1 a v záverečnom dejstve spečatili výsledok ďalšími dvoma presnými zásahmi.

Až samostatné nájazdy museli rozhodnúť stretnutie medzi Kanadou a Českom, keď v riadnom hracom čase sa duel skončil remízou 4:4 a rozuzlenie neprinieslo ani následné predĺženie. Rozhodujúci samostatný nájazd premenil famóznym spôsobom Simon, ktorý napodobnil legendárneho Forsberga.

Slováci po dobrom výkone podľahli obhajcom titulu z USA. ČÍTAJTE VIAC

Švédsko hostí juniorský šampionát po šesťročnej pauze. Na prelome rokov 2006 a 2007 sa hokejové MSJ konali v mestách Leksand a Mora.

Švédsko - Fínsko 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
Góly: 5. Wennberg, 35. Johnson, 37. De La Rose, 48. Wennberg - 1. Lindell, 41. Ristolainen

Kanada - Česko 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 3:2 - 0:0, 0:1)
Góly: 16. S. Reinhart, 41. Drouin, 52. A. Ekblad, 54. Hudon - 8. Kämpf, 38. Plutnar, 45. Tomeček, 53. J. Vrána, rozh. sam. nájazd Simon

Rusko - Švajčiarsko 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
Góly: 17. Barbašov, 18. Zadorov, 27. Jakimov, 32. Barabanov, 33. Žafjarov, 49. Osnovin, 50. M. Grigorenko - 16. Fuchs