Mladí slovenskí hokejisti po skvelých výkonoch víťazmi turnaja: Fínov vyprevadili piatimi gólmi

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

WETZIKON - Slovenská hokejová reprezentácia do 16 rokov triumfovala na turnaji štyroch krajín vo švajčiarskom Wetzikone. Zverenci trénera Tomáša Kochana zvíťazili v pondelok aj vo svojom treťom vystúpení na podujatí, keď si poradili s vrstovníkmi z Fínska 5:2. Mladí Slováci si predtým poradili s Nemcami (5:1) a Švajčiarmi (2:1 po predĺžení).

"Proti Nemecku sme odohrali najlepšiu prvú tretinu v sezóne, no dnešný duel určite môžeme taktiež zaradiť medzi najlepšie zápasy sezóny. S Fínmi sme odohrali výbornú partiu, chlapci boli zdravo motivovaní a rozumeli si na ľade ako kolektív. Vychádzala nám aj koncovka, takže v tomto smere vládne u nás veľká spokojnosť. Verím, že tento úspech chlapcov povzbudí do ďalšej práce. Na tomto turnaji sa stretli štyri veľmi kvalitné družstvá a naši chlapci urobili za posledný polrok veľký progres. Je vidieť, že súťažná sezóna je už vo svojej polovici a prejavuje sa to aj na kvalitných výkonoch národného tímu," uviedol tréner SR "16" Tomáš Kochan.

Fínsko "16" - Slovensko "16" 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)

Góly: 18. Kuiri, 22. Nousiainen - 11. Bodák (Hrehorčák, Vašaš), 16. Hrehorčák (Bodák), 26. S. Buček (M. Juriga), 44. Rudy (Martančík, Solenský), 52. Martančík (A. Leško)

Švajčiarsko "16" - Nemecko "16" 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)

Aj hokejová reprezentácia do 18 rokov sa stala víťazom turnaja piatich krajín hráčov tejto vekovej kategórie vo švajčiarskom Zuchwile. Zverenci trénera Martina Hrnčára potvrdili triumf pondelkovou výhrou nad domácimi rovesníkmi 4:1. Mladí Slováci na úvod turnaja prehrali s Čechmi, ale potom dosiahli tri víťazstvá po sebe - nad Fínmi, nad Nemcami a v pondelok aj nad Švajčiarmi. Na druhom mieste skončilo Fínsko len vďaka horšiemu vzájomnému zápasu so Slovenskom.

Švajčiarsko "18" - Slovensko "18" 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Góly: 16. Trisconi - 10. Matej Paločko (Meliško), 22. R. Bondra (Halama), 27. Hrušík (R. Bondra), 29. J. Milý (Matej Paločko), 124 divákov