Vedúce Košice doma otočili zápas: Nad Martinom zvíťazili 5:2

Radosť Košičanov v domácom zápase s MartinomRadosť Košičanov v domácom zápase s Martinom Zdroj: SITA

KOŠICE - Hráči obidvoch mužstiev sa ešte nestihli ani poriadne ohriať a už po 20 sekundách hry otvoril skóre duelu Markovič, ktorý tečom poslal puk za Riečického chrbát - 0:1. Hostia napádali svojho súpera už v strednom pásme a narúšali jeho útočné akcie. Košičania sa presadzovali len veľmi ťažko, ale v 12. minúte našiel Sojčík prihrávkou spoza bránky voľného Biceka a ten vyrovnal na 1:1. Domáci pokračovali v útočnej aktivite a o dve minúty neskôr Bartánus v úniku po druhý raz prekonal Čecha - 2:1.

V úvode druhej tretiny mali Martinčania k dispozícii presilovú hru 5 proti 3, ale nedokázali ju pretaviť vo vyrovnávajúci gól. V následnej výhode o jedného hráča sa v 26. minúte ocitol v dobrej šanci Markovič, Riečický však podržal svoj tím. V polovici stretnutia nebezpečne pálil spomedzi kruhov domáci Bartoš, vzápätí sa na opačnej strane dostal do úniku Markovič, zoči-voči Riečickému nepochodil. "Oceliari" pridali smerom dopredu, Marcinko martinského gólmana ešte v 35. minúte neprekonal, no o minútu neskôr sa Bartoš natlačil pred Čecha a nedal mu šancu - 3:1. Hostia odpovedali 11 sekúnd pred druhou sirénou, keď Ďatelinka napriahol od modrej čiary a nechytateľnou strelou znížil na 2:3.

Do tretieho dejstva vstúpili aktívnejšie domáci hráči, dobre korčuľovali a vypracovali si viacero streleckých príležitostí. Obrana hostí na čele s brankárom Čechom si s nimi dokázala poradiť až do 49. minúte, keď sa v presilovej hre presadil Jenčík - 4:2. "Oceliari" sa presadili aj na konci 53. minúty, potom čo sa v hre 5 proti 4 presadil so šťastím Svatoš - 5:2. Už o niekoľko sekúnd neskôr sa rútil na martinského brankára Spilar, stav sa však nezmenil.

HC Košice - MHC Mountfield Martin 5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
Góly: 12. Bicek, 14. Bartánus, 36. Bartoš, 49. Jenčík, 53. Svatoš - 1. Markovič, 40. Ďatelinka. Rozhodovali: D. Konc - Gajan, Jobbágy, vylúčení: 4:5, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 3174 divákov

Pavol Zůbek (asistent trénera Košíc): "Počas celého zápasu sme mali hernú prevahu. Utvorili sme si dostatok príležitostí, najmä v druhej polovici stretnutia. Na skóre to však do 50. min vidieť nebolo. Presadili sme sa až v závere stretnutia, keď sme prikrášlili víťazstvo."

Daniel Babka (tréner Martina): "Do Košíc sme neprišli s vyložene defenzívnou taktikou. Snažili sme sa korčuliarsky držať s Košicami krok. Dali sme aj prvý gól, ale potom sme pri prvom presnom zásahu domácich nepokryli hráča na modrej čiare, pri ďalšom pred bránkou. V druhej tretine sa ukázalo, aký je Peter Bartoš dôležitý pre Košice. Svojím gólom dodal domácemu tímu ďalšie sily. Štvrtý gól bol z môjho pohľadu diskutabilný, ale nechcem nikoho obviňovať. Myslím si, že pri piatom góle Košíc Svatošovi ušiel puk. Výsledok pre nás vyzerá kruto."

• Zdroj: TASR, SITA