Tréner Čada o nepochopiteľnom vylúčení slovanistu: Rozhodca mi ani nedal šancu diskutovať

Kouč Slovana Rostislav ČadaKouč Slovana Rostislav Čada Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Prehra 1:6, obrovské sklamanie, ale aj odovzdanosť hráčov a strata odhodlania. Hokejisti Slovana zvládli väčšinu zápasu s Admiralom Vladivostok, vybuchli až v závere, no to ich stálo nádej na dobrý výsledok.

Po dvoch tretinách to mohlo byť nerozhodné a belasým by sa určite hralo lepšie. No do kabíny odchádzali slovanisti na druhú prestávku za stavu 1:2, v tretej tretine si nedali pozor v obrane a vrece s gólmi sa akoby rozsypalo - v 46. min 1:3, v 57. min ďalšie dva góly a šiesty 22 sekúnd pred koncom.

Ak by však Slovan nehral po vymyslenom faule a následnom nepochopiteľnom vylúčení v závere druhej tretiny v oslabení, nedostal by gól na 1:2... Keby nebolo keby neplatí, za veľa môže nefungujúca hra v obrane belasých a nedôraz v útoku.

Napriek tomu belasých výrazne poznačilo vylúčenie Michela Miklíka z 37. min za hrubosť. Rozhodca si zákrok z pohľadu z tribúny vymyslel. Samozrejme, bol blízko a mohol zachytiť niečo, čo z tribúny vidieť nebolo, ale hrubosť určite zapísakť nemal.

Hráč Admiralu slovanistu na dvakrát pritlačil na mantinel, no Miklík neodplácal, sústredil sa na puk a hru. A napriek tomu ho ruský rozhodca šokoval, keď mu ukázal, aby šiel na trestnú lavicu. "Nech si spraví každý názor na celú situáciu sám," krútil hlavou Miklík, ktorý nechcel komentovať verdikt rozhodcu.

Tréner Rostislav Čada nemal problém popísať fakty. Bez emócii, ale vecne priznal, že celá situácia ho zarazila. "Toto zaujímavé vylúčenie Michela Miklíka v závere druhej tretiny súperovi dosť pomohlo. Ak chcel rozhodca vylučovať, mal odpískať ten zákrok ruského hráča alebo poslať na trestnú lavicu obcoh," povedal kouč belasých.

"Keď prišiel za mnou rozhodca, povedal mi len, že videl jedine faul Miklíka a nedal mi šancu vysvetliť mu niečo, diskutovať. Ten prvý faul už mal byť odpískaný," vysvetlil Čada.

Pozrite si údajný faul Miklíka na ruského hráča:

Viac o téme: Hokej KHL Slovan Tréner Čada Rostislav Michel Vylúčenie Faul Vladivostok Miklík
  • Zdroj: športky