Súboj tímov z druhej polovice tabuľky pre Skalicu: Martinu dva góly nestačili

Gólové oslavy SkaličanovGólové oslavy Skaličanov Zdroj: SITA

MARTIN - Súboj 9. so 7. tímom tabuľky priniesol v úvodnej tretine zaujímavý hokej. Začiatok zápasu vyšiel lepšie domácim, keď sa už v 4. minúte ujali vedenia po Važanovej strele z ostrého uhla, ktorá prekvapila brankára Lipovského. Martinčania tak načali druhú stovku strelených gólov v tomto ročníku.

V ďalších minútach sa útoky striedali na oboch stranách a brankári sa museli mať na pozore. Školiak vyskúšal Čecha, Suja s Galambošom Lipovského. V 11. minúte Ďatelinka s Rožníkom nevyužili veľkú šancu na strelenie druhého gólu domácich a tým postavili hostí na nohy. O minútu neskôr využili Skaličania svoju prvú presilovku na vyrovnanie, keď Trškovu strelu od modrej čiary tečoval za chrbát martinského brankára Šátek. O 67 sekúnd sa opäť tešili hostia, keď domáci pustili Stielera až pred svoju bránku a ten strelou pomedzi betóny martinského gólmana otočil skóre zápasu.

Druhá tretina patrila Záhorákom. Martin sa len horko-ťažko bránil, najmä pri dvoch presilovkách hostí, v ktorých sa vyznamenal brankár Čech. Smerom dopredu domáci nedokázali nič vymyslieť. Hostia svoju prevahu napokon gólovo vyjadrili až v závere tretiny, keď 58 sekúnd pred druhou sirénou Mikúš prekonal Čecha.

Po prehajdákanej druhej tretine v tretej časti hry martinskí hokejisti pridali. Mali viac z hry, zatlačili hostí viackrát do hlbokej defenzívy, ale doplatili na nepresnú koncovku. V 42. minúte dobrú šancu Themára zneškodnil brankár Lipovský, v 46. minúte v stopercentnej gólovej šanci netrafil Galamboš skalickú bránku. Presadil sa až v 49. minúte Smrek strelou od modrej čuary a vykresal pre domácich iskierku nádeje. To však bolo zo strany Martina všetko, naopak pri záverečnej power-play domácich definitívne rozhodol o víťazstve Skalice Kutálek gólom do prázdnej bránky.

MHC Mountfield Martin - HK 36 Skalica 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
Góly: 4. Važan, 49. Smrek - 12. Šátek, 13. Stieler, 40. Mikúš, 60. Kutálek. Rozhodcovia: Bundil, D. Konc - Tvrdoň, Výleta, vylúčení: 3:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. 2000 divákov.

Daniel Babka (tréner Martina): "Vedeli sme, že Skalica odohrala veľmi dobré posledné zápasy, a preto sme od úvodu duelu nastúpili koncentrovaní. Hrali sme veľmi dobre, ujali sme sa vedenia, ale potom sme nepremenili niekoľko vyložených šancí. Súper v druhej tretine dokázal potrestať naše chyby a šiel do vedenia. Dva góly po sebe nás zrazili do kolien a druhá tretina bola z našej strany veľmi nevydarená. V tretej časti sme spravili zmeny v zostave, chlapci bojovali, ale naďalej nám nevychádzalo zakončenie a aj preto sme prehrali."

Andrej Výboh (tréner Skalice): "Boli sme si vedomí silou súpera, ale úvod bol z našej strany rozpačitý. Chybovali sme v rozohrávke a mali sme pomalý prechod do útoku. V druhej tretine sme našu hru zlepšili a boli sme lepším mužstvom. V závere si Martin utvoril veľký tlak, ale nám sa ho podarilo ustáť. Teší nás, že sme dosiahli cenné víťazstvo, ktoré nás posúva smerom k play-off."

• Zdroj: TASR, SITA