VIDEO Barcelona sa vrátila na španielsky trón: Messi hlavným strojcom obratu v Seville

Lionel Messi oslavuje gól proti SevilleLionel Messi oslavuje gól proti Seville Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Barcelony vyhrali v španielskej lige nad Sevillou 4:1 a ešte viac vyrovnali situáciu na čele tabuľky. Po 23. kole majú rovnako ako druhý Real Madrid a tretie Atlético Madrid na konte 57 bodov za osemnásť výhier, tri remízy a dve prehry, pred oboma súpermi v boji o titul majú navrch len vďaka lepšiemu skóre.

Barcelona na podmáčanom teréne na štadióne Ramóna Sáncheza Pizjuána hneď prehrávala, keď sa v 15. minúte presadil vďaka teču obrany Alberto Moreno. Ešte do polčasu však Katalánci skóre otočili: po centri Messiho sa najprv z ofsajdu trafil Alexis Sánchez, o druhý gól sa postaral sám Messi pohľadnou ranou z hranice vápna.

Argentínsky útočník sa v minulom kole proti Valencii ( 2:3 ) trafil z penalty, dnes prvýkrát od konca septembra, kedy sa podieľal na výhre 2:0 nad Almeriou, pridal v La lige aj gól z hry. V dobrom výkone potom pokračoval aj po prestávke, kedy zvýšil na 3:1. Posledný gól dal krátko pred koncom oblúčikom Cesc Fábregas.

San Sebastián remizoval bez gólov s Levante. Nedokázal tak naplno využiť sobotňajšiu porážku Villarrealu 2:4 s Realom Madrid a na piatu " Žltú ponorku " stráca na šiestom mieste tabuľky tri body.

Pamplona si poradila 2:0 doma s Getafe a posunula sa štyri body od zostupujúcich priečok. O jej výhre rozhodol už v šiestej minúte strelou z prvej Orol Riera, druhý gól pridal tesne pred koncom Roberto Torres. Getafe čaká na výhru osem kôl a vonku prehralo piatykrát za sebou s celkovým skóre 0:14.

Elche premrhalo dvojgólové vedenie na ihrisku Valladolidu a remizovalo 2:2 . Súper vyrovnal vďaka dvom gólom Humberta Osoria medzi 71. a 78. minútou a na najvyššej zostupovej osemnástej priečke stráca na dvanáste Elche štyri body.

Osasuna - Getafe 2:0 (1:0)
Góly: 6. O. Riera, 88. R. Torres

Valladolid - Elche 2:2 (0:1)
Góly: 71. a 78. Osorio - 34. Coro, 66. Del Moral

San Sebastián - Levante 0:0

FC Sevilla - FC Barcelona 1:4 (1:2)
Góly: 15. A. Moreno - 44. a 56. Messi, 34. A. Sánchez, 88. Fábregas

• Zdroj: ČTK, SITA