Tatran Prešov v Pohári EHF našiel prvého premožiteľa: V Nantes prehral o desať gólov

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: TASR

NANTES - Hádzanári Tatrana Prešov našli v nedeľu svojho prvého premožiteľa v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2013/2014. Zverenci trénera Petra Hatalčíka v zápase 2. kola C-skupiny podľahli na palubovke HBC Nantes 27:37 (19:16).

Prešovčania prehrou s francúzskym finalistom lanskej edície tejto európskej pohárovej súťaže klesli v tabuľke so ziskom 2 bodov na 3. priečku. Úradujúci slovenský šampión nastúpi najbližšiu sobotu 22. februára od 18.00 h vo svojej Tatran handball aréne proti maďarskému Picku Szeged, ktorý je s plným počtom lídrom poradia v „céčku“.

Prešovčania dobre vstúpili do zápasu, Rábekov gól v 5. min znamenal vedenia 3:1. Domáci však troma presnými zásahmi otočili na 4:3, vzápätí síce Krištopans vyrovnal, ale potom prišla fáza hry, keď si hráči Nantes utvorili rozhodujúci náskok v prvom dejstve. V 14. min vyhrávali 8:4, ale súperovi umožnili znížiť rozdiel na polovicu. Podobu polčasovému výsledku (16:14) dal so záverečným klaksónom Hrstka, ktorý dostal príležitosť namiesto zraneného Antla. Okrem neho ťahal Šarišanov gólovo najmä Rábek, autor 7 presných zásahov do prestávky.

Pejovič v 33. min zvýšil prešovské vyhliadky na úspech, keď znížil na 16:17. Domácim však stačila nasledujúca päťminútovka, aby získali najvýraznejší náskok v dovtedajšom priebehu (22:17). Nantes začalo pevnejšie držať opraty duelu vo svojich rukách, necelých 12 minút pred koncom viedlo už 30:21. Ani v zostávajúcom čase nepustil francúzsky tím taktovku zo svojich rúk. Naopak, rozdiel navýšil na jedenásť gólov, v poslednej sekunde z neho ukrojil Pejovič a kozmeticky skorigoval prehru Tatrana na 27:37.

HBC Nantes (Fr.) - Tatran Prešov (SR) 37:27 (16:14)
Najviac gólov za Nantes: Rivera Folch 12/4, Maqueda Pena 7, Gharbi 6
Zostava a góly Tatrana: Krupa, Verkič - Rábek 8, Mlakar 2, Hrstka 7/2, D. Krok, Krištopans 2, Sadovij, Radčenko 2, Tumidalský, T. Urban, Číp 3, Guzy, Pejovič 3
Pok. hody: 4/4 - 3/2, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Fleisch a Rieber (obaja Nem.), 4548 divákov

Peter Hatalčík (tréner Tatrana Prešov): "Prvý polčas to bolo z našej strany ešte solídne, ale po zmene strán sme kopili technické chyby, začala sa prejavovať už aj únava, preto narastal rozdiel v prospech francúzskeho tímu. V domácom prostredí však majú všetky družstvá svoju silu, u nás to bude proti Nantes iný zápas."

Duel IFK Kristianstad (Švéd.) - Pick Szeged (Maď.) 23:26 (12:13) predohrali už v stredu 12. 2.