VIDEO Šesťgólová prestrelka v Petrohrade: Zenit bez Hubočana nestačil na Dortmund

Gólové oslavy futbalistov Borussie DortmundGólové oslavy futbalistov Borussie Dortmund Zdroj: SITA

PETROHRAD - Futbalisti Borussie Dortmund urobili výrazný krok k postupu do štvrťfinále Ligy majstrov 2013/2014, keď v úvodnom zápase vyraďovacej fázy zvíťazili na ihrisku Zenitu Petrohrad 4:2. Slovenský reprezentant v službách ruského tímu Tomáš Hubočan figuroval len na lavičke náhradníkov. Osemfinálová odveta je na programe 19. marca v Dortmunde.

Na štadióne Petrovskij mali hostia vstup do zápasu ako z ríše snov. Už vo 4. minúte sa vrútil do šestnástky Reus, lopta sa s dávkou šťastia odrazila k Mchitarjanovi, ktorý namieril prízemnou strelou k ľavej žrdi - 0:1. O minútu viedli žlto-čierni už o dva góly. Mchitarjanov strieľaný center do vápna sklepol z prvej Grosskreutz a tentoraz Reus presnou strelou k bližšej žrdi skóroval. Vo svižne hranom stretnutí sa Zenit vrátil nakrátko do hry až po zmene strán.

V 58. minúte sa dostal do zakončenia Rondon, jeho strelu ešte Weidenfeller vytiesnil na žrď, ale dobiehajúci Šatov prestrelil všetky prekážky - 1:2. Už o malú chvíľu po rýchlom brejku z hranice bieleho bodu však dal svoj piaty gól v siedmom stretnutí LM Lewandowski - 1:3. Domáci opäť na moment ožili po premenenej penalte Hulka, ktorý v 69. minúte potrestal faul Pisczeka na Fajzulina. Zenit začal riskovať, hostia čakali na brejky. Už o dve minúty preto po Reusovej nahrávke do šestnástky dal svoj druhý gól v dueli krížnou strelou Lewandowski - 2:4. Hostia si už potom víťazstvo ustrážili.

Zenit Petrohrad - Borussia Dortmund 2:4 (0:2)
Góly: 58. Šatov, 69. Hulk (11 m) - 4. Mchitarjan, 5. Reus, 61. a 71. Lewandowski. Rozhodoval: W. Collum (Škót.), ŽK: Anjukov, Fajzulin - Pisczek.

Zenit: Lodygin - Anjukov (84. Smolnikov), Neto, Lombaerts, Criscito - Witsel, Fajzulin (84. Keržakov) - Hulk, Šatov, Aršavin (15. Tymoščuk) - Rondon

Dortmund: Weidenfeller - Friedrich, Pisczek, Papastathopulos, Schmelzer - Kehl, Sahin - Großkreutz (91. Durm), Mchitarjan (70. Aubameyang), Reus (85. Hofmann) – Lewandowski

"Dnes sme predviedli takmer optimálny výkon. Stále však nemáme istú účasť v elitnej osmičke, čaká nás ešte náročná odveta," citovala internetová stránka uefa.com slová kormidelníka Dortmundu Jürgena Kloppa.

"Urobili sme príliš veľa zbytočných chýb, za ktoré nás skúsený súper potrestal. Pokiaľ sa vyskytnú takéto zaváhania, akých sme sa dopustili my, zvyčajne musíte zaplatiť vysokú cenu," uviedol po stretnutí sklamaný taliansky tréner Zenitu Luciano Spalletti.

• Zdroj: TASR, SITA