Haláka poslali pomôcť najslabšiemu celku: Chcú ho však opäť vymeniť!

Jaroslav HalákJaroslav Halák Zdroj: SITA

NEW YORK - Najslabší tím aktuálnej sezóny zámorskej hokejovej NHL Buffalo Sabres pokračuje po olympijskej prestávke v zlepšených výkonoch, ktoré po dnešku možno podporí i Jaroslav Halák. "Šable" si v noci po triumfoch nad Carolinou a Bostonom poradili aj s tretím súperom po takmer trojtýždňovej pauze, keď v piatok zdolali aj silné San Jose. Napriek tomu, že do svojej bránky získali výborného gólmana, nemusí to byť pre nášho reprezentanta posledný prestup. V zámorí sa otvorene hovorí o tom, že by Buffalo už v najbližších dňoch mohlo vymeniť Haláka do iného celku, najčastejšie sa spomína Minnesota.

Buffalu so ziskom 44 bodov patrí suverénne posledná priečka vo Východnej konferencii, na najhorší tím Západu Edmonton však stráca už len tri body. Možnosť postupu Buffala do play-off sa ale pohybuje len v hypotetických rovinách, čo by mohla byť dobrá správa pre slovenskú reprezentáciu a jaj trénera Vladimíra Vůjtka pred najbližšími majstrovstvami sveta v Bielorusku. Ak by napokon Halák v Buffale zakotvil.

Jaroslav Halák v drese Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA

Brankár Buffala, Švéd Jhonas Enroth, nastúpil do brány tesne po výmene dlhoročnej jednotky Ryana Millera za Haláka: "Pred zápasom som s trénermi žartoval o všetkých špekuláciách na prestupovom trhu a poznamenal, že snáď sa niečo neudeje počas nášho duelu. O tri minúty neskôr prišiel za mnou kouč Ted Nolan a oznámil mi, že idem do bránky. Asi som to začaroval," prezradil po súboji Enroth.

Pauza spôsobená olympijským turnajom naopak neprospela Halákovmu bývalému zamestnávateľovi zo St. Louis. "Bluesmanov" po stredajšom výsledku 0:1 proti Vancouveru trápila strelecká impotencia aj v Anaheime. Tentoraz ich vychytal gólman "káčerov" Jonas Hiller. Mladý Švajčiar potreboval na piate čisté konto v sezóne 18 zásahov. "Neviem si vysvetliť, prečo sa v útoku tak trápime. Hráme v akomsi útlme," nechápavo krútil hlavou po stretnutí tréner St. Louis Ken Hitchcock.

• Zdroj: TASR, SITA, športky