Mestské derby a súboj prvého s druhým s remízou: Real Madrid si delí body s Atleticom

Gareth Bale a Cristiano Ronaldo oslavujú gól do siete mestského rivalaGareth Bale a Cristiano Ronaldo oslavujú gól do siete mestského rivala Zdroj: SITA

MADRID - V úvodnom nedeľňajšom zápase 26. kola španielskej futbalovej Primera Division remizoval Villarreal s Betisom Sevilla 1:1. Druhý zápas nedele ponúkol šláger a derby madridských Atletica a Realu, resp. súboj prvého s druhým tímom ligy.

Líder Real v ňom remizoval na štadióne Vicente Calderona 2:2. Na čele La Ligy má "biely balet" náskok troch bodov na druhé Atletico, štyri body stráca FC Barcelona, ktorá ale večer hrá na Nou Campe s Almeriou.

Skóre derby otvoril hneď na začiatku v 3. minúte francúzsky útočník Karim Benzema z pozície zaváňajúcej ofsajdom, v 28. minúte potom vyrovnal Koke. Na konci prvého polčasu dostal domácich do vedenia Gabi, v 82. minúte deľbu bodov zariadil Cristiano Ronaldo.

"Bol to veľmi náročný zápas, Atlético je v domácom prostredí silné. Jeho futbalisti však hrali dosť agresívne, čo nie je náš štýl," uviedol po stretnutí na tlačovej konferencii taliansky tréner Realu Carlo Ancelotti a pokračoval: "Po vedúcom góle Karima sme síce bránili 'vysoko', ale nechali sme hrať Atlético a dva razy sme inkasovali. V druhom polčase moji zverenci zabrali a napokon musíme brať aj remízu. Do konca ligy je ešte tucet kôl, z toho nastúpime až sedemkrát na našom štadióne a päťkrát vonku. Aj túto skutočnosť považujem za dobrú, veď sme na čele tabuľky." Kouča 32-násobného španielskeho šampióna a úradujúceho vicemajstra Ancelottiho teší aj fakt, že jeho zverenci neprehrali už 28 súťažných stretnutí v rade, navyše z ostatných osemnástich súťažných duelov majú skvelú bilanciu 16 - 2 - 0.

FC Villarreal - Betis Sevilla 1:1 (0:0)
Góly: 71. Bruno (z 11 m) - 85. Castro. ČK: 80. Uche (Villarreal)

Atletico Madrid - Real Madrid 2:2 (2:1)
Góly: 28. Koke, 45.+1 Gabi - 3. Benzema, 82. Cristiano Ronaldo, 54.600 divákov.

FC Sevilla - Real Sociedad San Sebastian 1:0 (0:0)
Gól: 77. Gameiro, 29.618 divákov.

• Zdroj: TASR, SITA