Trnava a Ružomberok nepríjemne šokovali domácich fanúšikov: Triumfy Bystrice a Trenčína

Gólové oslavy Trenčanov po góle proti ViOn-uGólové oslavy Trenčanov po góle proti ViOn-u Zdroj: SITA

TRNAVA - Zostupom namočený tím FK DAC 1904 Dunajská Streda zvíťazil v sobotňajšom zápase 21. kola futbalovej Corgoň ligy na ihrisku Spartaka Trnava nečakane 2:1 a vyhrabal sa z dna tabuľky. AS Trenčín potvrdil rolu favorita a zdolal Zlaté Moravce 2:1, hoci od 68. minúty dohrával bez vylúčeného Madua. V ďalšom sobotňajšom stretnutí prehral MFK Ružomberok doma s MFK Košice prekvapujúco hladko 0:3. Dva góly hostí strelil Oumar Diaby. Dukla Banská Bystrica zdolala FK Senica aj vďaka dvom trefám Jakuba Považanca 3:1.

Trnave nepomohli ani diváci: Spartak šokujúco podľahol nováčikovi

Futbalisti Spartaka Trnava nedokázali zvíťaziť ani vo svojom druhom vystúpení v jarnej časti Corgoň ligy 2013/2014. Zverenci trénera Juraja Jarábka podľahli v sobotňajšom stretnutí 21. kola na domácej pôde FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:1). Trnavčanom nepomohla k výhre ani prítomnosť divákov po zmene trestu. Hostia vyhrávali od 6. min zásluhou Erika Ujlakyho. Spartak hral od úvodu druhého polčasu oslabený o vylúčeného Mareka Janečku. Jeho kapitán Roman Procházka síce v 84. min vyrovnal, ale o zisku troch bodov pre DAC rozhodol dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Roman Gergel. Dunajskostredčania bojujúci o záchranu vyťažili z dvoch zápasov po zimnej prestávke cenné 4 body.

FC Spartak Trnava - FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (0:1)
Góly: 84. R. Procházka - 6. E. Ujlaky, 88. Gergel, ŽK: 21. E. Sabo, 47. Janečka, 82. R. Procházka - 13. Szarka, 73. Brašeň, ČK: 48. Janečka (Trnava) po 2. ŽK, rozhodovali: Leško - Brendza, Bobko

Trnava: Kneževič - E. Sabo, Janečka, Banovič, Ciprys - Schranz (66. Vyskočil), Augustini (46. Kuračka), R. Procházka, J. Chovanec - Vlasko - Hodek (55. Martin Tóth)

Dunajská Streda: P. Penksa - M. Turňa, Čaušič, Peter Majerník, Šnirc - Krišto, G. Straka - E. Ujlaky, Gergel, Brašeň - Szarka (58. Nurkovič)

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: "Chlapci v dnešnom zápase chceli odčiniť stratu s Nitrou. Nastupovali sme v oklieštenej zostave, keď nám chýbalo deväť zranených hráčov a stopér Tóth nastúpil po vylúčení Janečku do zápasu so sebazaprením. Dostali sme zbytočný prvý gól a naša hra od tohto okaminu bola kŕčovitá. V druhom polčase sme sa snažili hru oživiť príchodom Kuračku, ale chyby v obrane rozhodli o zápase. Hrali sme na troch obrancov, napriek tomu sa nám podarilo Procházkom vyrovnať a po góle brankár Penksa zachránil DAC pri šanciach Procházku i Chovanca. V závere sme inkasovali a stratili doma tri body."

Mikuláš Radványi, tréner DAC: "Vstúpili sme do zápasu dobre a v úvode sme dali vedúci gól. V ďalšom priebehu som nebol spokojný s našou prechodovou fázou, ktorá nebola dobrá. Trnava na začiatku druhého polčasu prišla o vylúčeného Janečku, napriek tomu mali domáci niekoľko príležitostí. Ale ani my sme naše dobré príležitosti nevyužili. Napriek oslabeniu domácich sme nemali hru pod kontrolou. V závere Trnavčania vyrovnali a mohli dať aj víťazný gól, no dali sme ho my a získali sme cenné tri body v boji o záchranu."

Šokujúce zlyhanie Ružomberka: Liptáci rozdielom triedy prehrali s Košicami

Prekvapenie sa v rámci 21. kola futbalovej Corgoň ligy zrodilo v Ružomberku, kde favorizovaný domáci tím MFK podľahol MFK Košice rozdielom triedy 0:3 (0:2). Hostia si už do prestávky získali zásluhou presných zásahov Oumara Diabyho dvojgólový náskok. Domáci ani po zmene strán nedokázali nájsť recept na obranu východniarov, a tak pripravili svojim fanúšikom nemilé prekvapenie. Triumf Košičanov, ktorí aj vo svojom druhom jarnom zápase na pôde súpera bodovali a ani raz neinkasovali, spečatil v závere Ján Novák.

MFK Ružomberok - MFK Košice 0:3 (0:2)
Góly: 37. a 43. O. Diaby, 83. J. Novák, ŽK: 17. Korijkov, 49. P. Kavka, 81. Viazanko (všetci Košice), rozhodovali: Vlk - Žákech, Roszbeck, 2346 divákov

Ružomberok: Nikolič - Greššák, P. Maslo, Práznovský (23. M. Nosek), R. Bartoš (69. Serečin) - Zošák, Martin Nagy, Tawamba, Ďubek - L. Lupták (46. Mário Almaský), Zreľák

Košice: Tofiloski - P. Kavka, Korijkov, Bašista, Sekulič - Šinglár (87. L. Urban), Viazanko, Bukata - O. Diaby (75. Pačinda), J. Novák (87. Skvašík), Haskič

Jozef Vukušič, tréner Ružomberka: "Košice vyhrali úplne zaslúžene. Výsledok hovorí za všetko, navyše v 2. polčase ešte Nikolič chytil dva čisté góly. Pre nás to bol ťažký zápas, no takým sme si ho urobili. Vedeli sme, s čím súper príde, že má dobrú defenzívu a vpredu šikovných útočníkov, ktorí sú dobrí v brejkoch. Prvá šanca nám nevyšla, nedostali sme sa do vedenia. Prvé dva košické góly padli po situáciách, ktoré sa dali vyriešiť, ale obrancovia tam zaváhali. V druhom polčase sme sa dostali do kŕča a nedokázali sme sa dostať do hry. Snaha tam bola, no len asi pätnásť minút. Potom sa hráčom nedarili ani také veci, ktoré sú pre nich bežné."

Radoslav Látal, tréner Košíc: "Samozrejme, že som veľmi spokojný. Prišli sme na ihrisko veľkého favorita a podarilo sa nám vyhrať. Chceli sme poctivo brániť na vlastnej polovici, byť agresívni a prechádzať do brejkov, čo sa nám aj darilo. V prvom polčase sme mali šťastie pri veľkej šanci Ružomberka. Stále sme však držali loptu na kopačkách, vytvárali sme si šance. Bol som veľmi rád, že sa nám podarilo streliť dva góly. V úvode druhého polčasu nás Ružomberok trochu zatlačil. Keď sme dali tretí gól, vtedy som už vedel, že zápas dotiahneme do víťazného konca."

Banská Bystrica s cenným triumfom nad Senicou: Považanec hrdinom stretnutia

Futbalisti Dukly Banská Bystrica zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 21. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže nad FK Senica 3:1. Hrdinom stretnutia bol domáci Jakub Považanec, ktorý v 13. min otvoril a v 75. min uzavrel skóre stretnutia. Seničania dokázali odpovedať iba na prvý presný zásah Dukly, keď v 21. min vyrovnal na priebežných 1:1 stopér Petr Pavlík. Víťazný gól stretnutia zaznamenal v 58. min naturalizovaný slovenský reprezentant do 21 rokov Dionatan Teixeira.

FK Dukla Banská Bystrica - FK Senica 3:1 (1:1)
Góly: 13. a 75. Považanec, 58. D. Teixeira - 21. P. Pavlík, ŽK: 56. Považanec - 41. Mazáň, rozhodovali: Valášek - Mókoš, Petríček

B. Bystrica: Budinský - P. Vajda, Nosko, D. Teixeira - B. Ľupták - Kliment, Chrien, Považanec, S. Savič (56. Peňaška) - Rejdovian (84. Plavšič), Slančík (90. Šovčík)

Senica: Šulla - Chvátal, P. Pavlík, Vitor Gava (79. Filípek), Mazáň (46. Slinkin) - Kóňa, M. Jirásek - Hiago (76. L. Opiela), Piroska, Kalabiška - S. Sosa

Norbert Hrnčár, tréner B. Bystrice: "Podali sme nadštandardný výkon, vzadu kompaktní, organizovaní, vpredu rýchli, nebezpeční, kolmice nás dostávali do šancí. Za zmienku stojí, že Teixeira, aj keď unavený z predchádzajúceho programu s dvadsaťjednotkou v Turecku, podal výborný výkon, v podstate celé mužstvo sa perfektne na zápas pripravilo."

Eduard Pagáč, tréner Senice: "O zápase rozhodol začiatok druhého polčasu, z troch príelžitostí sme nevyužili ani jednu a súper vsietil v podstate po štandardnej situácii. Pre mňa je na zamyslenie, keď 17-ročný dorastenec je najlepší z našich, koľko v zápase urobil, na rozdiel od odstatných. Viacerí sa musia zobudiť, aby klub smeroval iným smerom."

Jakub Považanec, autor dvoch gólov B. Bystrice: "Po prvom zápase a prehre na Slovane sme sa chceli doma chytiť. Odviedli sme maximum a zaslúžene sme vyhrali. Moje góly už boli čerešnička na torte, som rád, že mi to vyšlo. Otvoril som skóre, pridal ďalší gól, dosť som si dovolil, no keď to viete, tak môžete. Dva góly ani nepamätám, kedy som strelil. Máme tri body po zodpovednom výkone, navyše v role kapitána pre mňa premiérové. Senici sme veľa nedovolili, naša zabezpečená obrana fungovala."

Žilina dvakrát neudržala vedenie: Štvorgólový duel v Myjave priniesol deľbu bodov

Hráči MŠK Žilina remizovali v sobotňajšom stretnutí 21. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2013/2014 na pôde Spartaka Myjava 2:2. Hostia v stretnutí dvakrát viedli, ale napokon sa "na kopaniciach" museli uspokojiť len s bodom. Zverenci trénera Adriána Guľu ťahajú v najvyššej súťaži päťzápasovú sériu bez víťazstva. Naposledy triumfovali ešte začiatkom novembra minulého roku na pôde Nitry (2:0, pozn.). V drese Myjavčanov sa strelecky zaskvel ofenzívny stredopoliar Štefan Pekár, zásluhou ktorého Spartak dvakrát zmazal jednogólový náskok súpera.

Spartak Myjava - MŠK Žilina 2:2 (0:1)
Góly: 62. a 80. Š. Pekár (prvý z pok. kopu) - 12. William, 71. Králik, ŽK: 55. Solnička, 66. Černáček - 40. Káčer, 61. Hučko, rozhodovali: Pavlík - Sluk, Mikulaj

Myjava: Solnička - Siva, Častulín, Černáček, L. Beňo (46. Šulek) - T. Marček - Daniel, T. Bruško, Š. Pekár - Kosík (88. Ľ. Urgela), F. Oršula (76. D. Duga)

Žilina: Krnáč - Mabouka, Škriniar, Králik, Hučko - Pečovský - Guba (73. Jelič), Káčer, Škvarka (69. Lupčo) - William, Pavol Jurčo (85. Čmelík)

Trenčín napodobnil duel proti Žiline: Malec Zlatým Moravciam strelil svoj dvanásty gól

AS Trenčín výsledkovo napodobnil zápas z jarnej ouvertúry proti Žiline a navlas rovnako 2:1 zdolal v sobotňajšom dueli 21. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže aj FC ViOn Zlaté Moravce. Svoj dvanásty gól aktuálnej sezóny vsietil v 19. min stretnutia trenčiansky útočný tank Tomáš Malec. Po zmene strán pridal druhý gól domácich Patrik Mišák. Hostia znížili v 64. min Karolom Pavelkom, ale na vyrovnanie im napokon nestačila ani viac ako 20-minútová presilovka po vylúčení nigérijského obrancu AS Kingsleyho Madua.

AS Trenčín - FC ViOn Zlaté Moravce 2:1 (1:0)
Góly: 19. T. Malec, 50. Mišák - 64. Pavelka, ŽK: 55. Madu - 12. Pavelka, 27. Chren, 59. Mazan, 75. Pavol Majerník, 88. Candrák, ČK: 68. Madu (Trenčín) po 2. ŽK, rozhodovali: Kráľovič - Slyško, Jankovič

Trenčín: Volešák - Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Madu - Bero - Van Kessel (46. Moses Simon), Mišák (72. Jairo), Holúbek, Mondek (90.+ Bariš) - T. Malec

Zlaté Moravce: M. Kuciak - A. Candrák, Chrappan (36. Pintér), Pavol Majerník, Chren - L. Kováč (70. Hadžič), Bolinha - Pribula (46. Orávik), M. Babic, Mazan - Pavelka