Mastná sumička za štadión Slovana pre play off KHL: Vieme, koľko platia Česi a Ukrajinci!

Play off KHL hrá Lev Praha a Donbass Doneck v Bratislave. Slovan na tom nezarobí, pred Moskvou však buduje veľmi dobrý imidž klubuPlay off KHL hrá Lev Praha a Donbass Doneck v Bratislave. Slovan na tom nezarobí, pred Moskvou však buduje veľmi dobrý imidž klubu Zdroj: SITA, Koláž Športky

BRATISLAVA - Koniec obvineniam, Slovan vyšiel s pravdou von. Hoci fanúšikovia si medzi sebou posúvali zaručené informácie o tom, ako sa belasí nabalia na tom, že semifinále Západnej konferencie KHL odohrajú na štadióne v Bratislave, jediný slovenský účastník KHL má z toho len prestíž a dobré meno v Moskve.

Detaily zmlúv o prenájme štadióna na duely medzi Donbassom Doneck a Levom Praha, ktoré sa hrajú pre zlú politickú situáciu na Ukrajine a konflikt termínov v pražskej hale, na Slovensku, podliehajú tajomstvu - tak, ako si to želali ukrajinský a český tím. Isté je, že ich podpísali semifinalisti so Slovanom ako prenajímateľom haly, nie s mestom, ktorému aréna patrí.

Slovan však prezradil aspoň niektoré detaily. „Tá suma pokrýva naše náklady súvisiace s prípravou a priebehom zápasu, nedá sa hovoriť o žiadnej provízii pre náš klub. Nie je preto pravda, že by sme organizovaním týchto zápasov zarobili. Zároveň môžem ubezpečiť fanúšikov, že nikto na zápasoch neprerába, ani mesto Bratislava," priblížil marketingový riaditeľ Slovana Milan Vajda.

Hlavné mesto a slovenský klub skutočne nemajú zo zápasu finančný profit, ale z ochoty spolupracovať majú obrovské plus v očiach ľudí z vedenia súťaže v Moskve, budujú tak stále pozitívenejší imidž Slovensku, Bratislave aj Slovanu.

Podľa odhadu Športiek stojí jeden zápas niečo menej ako 20-tisíc eur. Vychádzať sa dá z toho, že s takouto sumou pracuje počas domácich zápasov v KHL Slovan a náklady na iný duel KHL sú nižšie akurát o chýbajúce cheerleaderky a maskota. Stále sa rovnako platí za bezpečnostnú službu, rolbárov, box časomeračov či osvetlenie.

„Príjmy zo vstupného idú tímu, ktorý je uvedený ako domáci, teda v nedeľu a v pondelok Donecku, v stredu Levu Praha. Tieto kluby si určujú aj výšku vstupného,“ naznačil marketingový riaditeľ Slovana.

Na domáce zápasy Donbassu s Jánom Lacom a Petrom Podhradským v zostave stála vstupenka 8 a 10 eur, v stredu si Lev Praha pýta 13 a 15 eur. Slovanistickí permanentkári majú na všetky zápasy vstup zadarmo, to si pri prenájme haly dal bratislavský klub ako podmienku.

Prečo si Lev Praha pýta od bratislavských divákov viac ako Doneck, Milan Vajda nevedel. Je však možné, že klub na svojich dueloch ľudí, ktorí povzbudzujú tím s Jánom Lacom v bránke, jednoducho nechce. Donbass si nechal poradiť a pýta sumu, akú platili diváci za duely Slovana v Pohári nádeje.

  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA, Koláž Športky
  • Zdroj: kt; Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy