Hossovo Chicago bez kapitána do konca základnej časti: Toewsa vyradilo zranenie

Kapitána Chicaga Jonathana Toewsa v druhej tretine zostrelil nekompromisným zákrokom domáci obranca Brooks Orpik. Kapitána Chicaga Jonathana Toewsa v druhej tretine zostrelil nekompromisným zákrokom domáci obranca Brooks Orpik. Zdroj: nhl.com

CHICAGO - Hokejový center Chicaga Jonathan Toews si pre zranenie v hornej časti tela už nezahrá v tohtosezónnej základnej časti zámorskej NHL. V stredu o tom informoval tréner "jastrabov" Joel Queneville.

Oporu Blackhawks v druhej tretine nedeľňajšieho duelu proti Pittsburghu tvrdo narazil na mantinel obranca Penguins Brooks Orpik. Toews odkorčuľoval na striedačku držiac sa za ľavé rameno a do súboja, ktorý jeho tím prehral 1:4, už nezasiahol. Toews je tretím najproduktívnejším hráčom Blackhawks, v 75 stretnutiach nazbieral 68 bodov (28+40). Podľa hlavného kouča Chicaga by mal byť Toews pripravený nastúpiť už v úvode play-off.