Chelsea vyrovnanie z penalty nepomohlo: PSG ho prestrieľal troma gólmi

Posmešky Zlatana Ibrahimoviča na adresu hráčov ChelseaPosmešky Zlatana Ibrahimoviča na adresu hráčov Chelsea Zdroj: SITA

PARÍŽ - Víťazstvá domácich tímov sa zrodili v stredajších prvých stretnutiach štvrťfinále futbalovej Ligy majstrov (LM) 2013/2014. Španielsky tím Real Madrid triumfoval hladko 3:0 a pred odvetou na pôde Borussie Dortmund má k postupu do semifinále omnoho bližšie ako ich súper.

V  Parku Princov sa ujali domáci rýchlo vedenia. Center Matuidiho z ľavej strany odvrátil stopér Chelsea Terry len k Lavezzimu, ktorý si loptu spracoval na hruď a z voleja mieril pod brvno - 1:0. Francúzsky tím však nedokázal súpera na dlhší čas zatlačiť, hrozil len po brejkoch. Po jednom z nich mieril Lavezzi z uhla do bočnej siete. Hostia sa postupne osmelili a hru vyrovnali. A nielen to. V 27. minúte Silva zastavil v šestnástke nedovolene prenikajúceho Hazarda a sám belgický legionár z bieleho bodu vyrovnal - 1:1. V závere prvého polčasu mohol dať Hazard aj druhý gól, ale jeho krížny volej po centri Williana zastavila žrď Siriguovej brány. Po zmene strán Matuidi našiel nádherným centrom Lavezziho, ktorý osamotený mieril hlavičkou len tesne nad. Domáci sa dočkali v 57. minúte. Po zbytočnom faule Luiza pri postrannej čiare zakrútil strieľaný priamy kop do vápna Lavezzi a práve Luiz si zrazil loptu do vlastnej siete - 2:1. Lavezziho strela v 84. minte mala gólové parametre, ale v sieti sa skončil až individuálny prienik striedajúceho Pastoreho v tretej minúte nadstaveného času, ktorý z uhla prestrelil po zemi Čecha - 3:1.

Paríž St. Germain (Fr.) - FC Chelsea (Angl.) 3:1 (1:1)
Góly: 4. Lavezzi, 61. David Luiz (vlastný), 90.+ Pastore - 27. E. Hazard (z pok. kopu), rozhodoval: Mažič (Srb.)
Zostavy:
Paríž: Sirigu - Jallet, Alex, Thiago Silva, Maxwell - Verratti (75. Cabaye), Thiago Motta, Matuidi - É. Cavani, Ibrahimovič (69. Lucas Moura), Lavezzi (85. Pastore)
Chelsea: P. Čech - B. Ivanovič, G. Cahill, Terry, Azpilicueta - Ramires, David Luiz - Willian, Oscar (74. Lampard), E. Hazard - Schürrle (59. F. Torres)

• Zdroj: TASR, SITA