Chárov a Meszárošov Boston opäť žiaril, Gáboríkova asistencia nestačila na výhru Kings

Milan Lucic, Loui Eriksson a Slovák Andrej Meszároš sa tešia z gólu do siete Raya Emeryho z PhiladelphieMilan Lucic, Loui Eriksson a Slovák Andrej Meszároš sa tešia z gólu do siete Raya Emeryho z Philadelphie Zdroj: SITA

NEW YORK - Hokejisti Los Angeles Kings si v noci na nedeľu pripísali v zámorskej NHL druhú prehru v rade, keď podľahli Vancouveru tesne 1:2. Pri jedinom góle "kráľov" asistoval slovenský útočník Marián Gáborík.

LA sa ujalo vedenia v 40. minúte stretnutia, Canucks však v záverečnej tretine dvoma presnými zásahmi otočili výsledok a mohli sa tak po proch predchádzajúcich prehrách opäť tešiť z výhry.

Boston Bruins triumfoval v sobotňajšom stretnutí nad Philadelphiou 5:2. Víťazstvo pre zverencov trénera Claudea Juliena znamená, že s určitosťou ukončia základnú časť ako najlepší tím vo Východnej konferencii. "Medvedi" rozhodli o zisku dvoch bodov v záverečnej tretine, ktorú vyhrali po góloch Johnnyho Boychuka, Milana Lucica a Chrisa Kellyho 3:0. Philadelphia držala krok s domácim tímom iba v úvodných dvoch častiach hry a napokon ťahala za kratší koniec aj v treťom vzájomnom súboji v tejto sezóne.

Slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára sa asistenciou podieľal na presnom zásahu Kellyho pri hre hostí bez brankára v 60. minúte. Chárov krajan Andrej Meszároš strávil na ľade 17 minút.

Detroit v zostave s Tomášom Tatarom a Tomášom Jurčom podľahol Montrealu 3:5 a prerušil štvorzápasovú víťaznú sériu. Ani jeden zo slovenských útočníkov sa bodovo nepresadil. Tatar odohral 13:15 minút, počas ktorých si pripísal tri strelecké pokusy a jednu mínusku. Jurčo strávil na ľade 14:29 min a odsedel si dve trestné minúty. V bránke Canadiens dostal pred Petrom Budajom prednosť Carey Price.

BOSTON - PHILADELPHIA 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Góly: 16. Krejčí (Eriksson, Lucic), 35. Lucic (Krejčí, Eriksson), 54. Boychuk (Bergeron), 55. Lucic (Krug, Eriksson), 60. Kelly (Eriksson, CHÁRA) - 35. Simmonds (Streit, Giroux), 37. Rosehill (Raffl, MacDonald). Brankári: Rask - Emery, strely na bránku: 41:26.

St. Louis - Colorado 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Góly: 22. P. Stastny (MacKinnon, Talbot), 27. MacKinnon (J. McGinn, Guenin), 31. Holden (P. Stastny), 56. R. O´Reilly (P. Stastny, Landeskog)

Vancouver - Los Angeles 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Góly: 42. Edler (D. Sedin, H. Sedin), 59. Richardson (Kassian, Edler) - 40. Vojnov (J. Carter, GÁBORÍK)
Marián Gáborík (LA) odohral 16:16 min, mal 5 striel a 1 asistenciu

Montreal - Detroit 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)
Góly: 15. Bournival (R. White), 29. Pacioretty (Weaver, Tinordi), 34. B. Gionta (Eller, Tinordi), 54. B. Gionta (Eller, Jemelin), 56. Galchenyuk (Plekanec, Gallagher) - 46. Daciuk (N. Kronwall, Franzén), 46. Glendening (Abdelkader, D. Miller), 51. N. Kronwall (Franzén, Nyquist)
Tomáš Tatar odohral 13:15 min, mal 3 strely a 1 mínusový bod, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 14:29 min, 2 min sedel na trestnej lavici

New York Islanders - Washington 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 13. Clutterbuck (Cizikas, Grabner), 25. Persson (Hamonic, Dehaan), 30. Nielsen (Bailey, Donovan) - 23. J. Kuznecov (Johansson, Brouwer), 33. Nicklas Bäckström (Ovečkin, Carlson), 36. J. Ward, rozhodujúci sam. nájazd J. Kuznecov

Toronto - Winnipeg 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Góly: 3. Kessel (Bozak, Van Riemsdyk), 14. Kadri - 7. B. Little (Michael Frolík, Stuart), 20. Trouba (Michael Frolík, Ladd), 38. Enström (Ladd, Wheeler), 48. O. Jokinen (Wheeler, O´Dell)

Tampa Bay - Dallas 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)
Góly: 22. Stamkos (Palát, Hedman), 27. Šustr (Malone, Thompson) - 1. Jamie Benn (Goligoski, Seguin), 6. Jamie Benn (Garbutt, Fiddler), 19. Seguin (Jordie Benn, Jamie Benn), 42. Fiddler, 48. Roussel (Garbutt, Eakin)

New York Rangers - Ottawa 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Góly: 26. Zuccarello (Pouliot, Moore), 32. Zuccarello (M. Staal, Brassard) - 13. Stone (MacArthur, Phillips), 18. Zibanejad (Z. Smith), 29. Spezza (E. Karlsson)

Carolina - New Jersey 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Góly: 25. Skinner (Harrison, Riley Nash) - 16. Zubrus (Ryder, Fayne), 27. Zajac (Židlický, T. Ruutu), 60. Zubrus (S. Gionta)

Minnesota - Pittsburgh 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Góly: 2. Haula (Moulson, Pominville), 9. M. Koivu (Parise, Coyle), 15. Veilleux (McCormick), 27. McCormick (Parise, Coyle)

San Jose - Nashville 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Góly: 24. Hörnqvist (Cullen, C. Wilson), 29. Hörnqvist (Spaling, Jarnkrok), 34. Josi (S. Weber, Hörnqvist)