Nový Jágr po zranení opäť úraduje: V prvej bitke o Pacifik zatienil Gáboríka

Český zázrak Tomáš Hertl sa vrátil po zranení kolena do zostavy SharksČeský zázrak Tomáš Hertl sa vrátil po zranení kolena do zostavy Sharks Zdroj: SITA

SAN JOSE - Hokejový útočník Tomáš Hertl, ktorého v úvode sezóny NHL mnohí porovnávali s Jaromírom Jágrom, sa po zranení kolena v tichosti vrátil do zostavy San José Sharks.

V závere základnej časti stihol odohrať dva zápasy, ktoré už na postup, či pozíciu v play off nemali pre Žralokov žiaden vplyv. Mladý talent strávil na ľade v oboch dueloch viac ako 15 minút, no štatistiky si nevylepšil. Premiérovú sezónu tak draftová sedemnástka z roku 2012 ukončila s 25 bodmi za 15 gólov a 10 asistencií v 37 zápasoch.

Prvý duel play off, v ktorom Sharks narazili na svojho najväčšieho rivala, vrátil Hertla do oblakov z úvodu sezóny. V závere prvej tretiny zvyšoval vedenie domácich na 2:0, keď po rýchlom prenesení puku z obrany a strele Jamesa Shepparda pohotovo zareagoval na Jonathanom Quickom odrazený puk.

V druhej tretine si štatistiky vylepšil aj asistenciou pri presilovkovom zásahu Marca-Edouarda Vlasiča, ktorý zvyšoval už na hrozivých 5:0. Los Angels sa v tretej tretine síce podarilo duel zdramatizovať, no po prehre 3:6 prehrávajú v sérii 0:1. Mariána Gáborík v zápase odohral takmer dvadsať minút a do štatistík si pripísal dva strelecké pokusy.

Hertl dokázal bodový zápis z premiéry v NHL v prvom v play off zápase ešte vylepšiť. Vstup do profiligy totiž okorenil „iba“ asistenciou v zápase s Vancouverom Canucks.

• Zdroj: športky