Hádzanári Prešova uspel aj v Topoľčanoch: Sú krok od 10. titulu

Alexander Radčenko (vpredu) z PrešovaAlexander Radčenko (vpredu) z Prešova Zdroj: SITA

TOPOĽČANY - Hádzanári Tatrana Prešov zvládli aj druhý finálový krok na ceste za obhajobou majstrovského titulu. Zverenci trénera Petra Hatalčíka uspeli v sobotu na "horúcej" pôde v Topoľčanoch, keď v druhom finále play-off extraligy mužov 2013/2014 zdolali miestny HK 23:19 (13:12) a upravili stav série na 2:0.

Prešovčania, ktorí už 48 stretnutí za sebou zvládli v najvyššej slovenskej súťaži víťazne, majú pred pokračovaním boja o titul tri majstrovské mečbaly. Hneď prvý môžu využiť v stredu 21. mája, keď sa od 18.00 h bude hrať v Tatran handball aréne tretí finálový zápas.

V dramatickom prvom polčase boli domáci hádzanári favorizovaným hosťom viac ako vyrovnaným súperom. V 5. min viedli už 4:0, no potom sa Prešovčania dotiahli na Topoľčany a dokonca viedli. Ešte v 20. min Valent upravil na 10:9 pre domácich, no od tohto okamihu už mal miernu prevahu Prešov. Na začiatku druhého polčasu si Šarišania vypracovali mierny náskok a ten si udržali až do konca.

Hádzaná - extraliga mužov 2013/2014 - finále play-off - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá) - sobota:
HK Topoľčany - Tatran Prešov 19:23 (12:13) - stav série 0:2
Pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčení: 4 - 8, ČK: Klačanský - Krupa, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 980 divákov

Topoľčany: Drápal, M. Meluš - Greguš, Valent 6, B. Sivák 1, Masaryk 2, Klačanský 2/1, Šupčík, Ivanicja 1, M. Briatka 2/1, Cigáň 2, P. Hruščák 2, Jadroň, Slaninka, Donoso, Žilinčík 1

Tatran: Krupa, Verkič - Rábek 6/3, Hrstka, M. Urban, Krištopans 3, Radčenko, Tumidalský, T. Urban 6/1, Číp, Guzy, Pejovič 1, Krzysztofik, Antl 7, Petro, Verkič, Sadový

o 3. miesto - druhý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá) - sobota:

V prvom polčase mali Košičania miernu prevahu, v 11. min vyhrávali 7:4, ale o šesť minút neskôr sa ujali po Zaťkovej sedmičke vedenia hostia (10:9). Domáci v závere prvého dejstva nedokázali otočiť vývoj skóre. Hlohovčania mali v druhom polčase už sedemgólový náskok (27:20), z ktorého hráči 1. MHK postupne ukrajovali a dostali sa až na 34:36 v 56. min. Sporta si však už nenechala vziať víťazstvo (39:36).

1. MHK Košice - HC Sporta Hlohovec 36:39 (17:19) - stav série 0:2
Najviac gólov: Fuňak 14/2, Hriňák 7, Meľnik a Pekár po 4 - F. Zaťko 8/4, Petrov 7/1, Ľ. Ďuriš 5, Mazur 5/1
Pok. hody: 4/2 - 7/6, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Cibere a Richvalský, 150 divákov