Schmiedlová sa druhého titulu v priebehu šesť dní nedočkala: Vo finále inkasovala kanára

Anna Karolína Schmiedlová a Heather Watsonová po finálovom súboji v PraheAnna Karolína Schmiedlová a Heather Watsonová po finálovom súboji v Prahe Zdroj: facebook

PRAHA - Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela vo finále dvojhry na kvalitne obsadenom antukovom turnaji ITF Sparta Prague Open v Prahe (dotácia 100.000 USD). Ako nasadená šestka prehrala s Britkou Heather Watsonovou za 91 minút v dvoch setoch 6:7 (5) a 0:6.

Schmiedlová nevyužila šancu získať druhý titul v priebehu šiestich dní, v pondelok nenašla premožiteľku na podujatí EMPIRE Slovak Open v Trnave. Napriek finálovej prehre v Prahe však v rebríčku WTA poskočí zo 66. na 57. miesto, čo bude jej nové kariérne maximum. Z českej metropoly si odnáša 90 bodov. Doposiaľ jedinou slovenskou šampiónkou na pražskom turnaji zostáva Magdaléna Rybáriková, ktorá v roku 2011 zdolala vo finále neskoršiu wimbledonskú víťazku Petru Kvitovú.

V zápase medzi Schmiedlovou a Watsonovou sa lámal chlieb v závere prvého setu. Slovenka išla dvakrát podávať na víťazstvo v sete, Watsonová si však vynútila tajbrejk. V skrátenej hre viedla Schmiedlová 5:4 a mala k dispozícii dve podania, Watsonová však šnúrou troch bodov získala tajbrejk vo svoj prospech a v druhom dejstve už na dvorci dominovala. Po dvoch brejkoch si vybudovala náskok 4:0 a Schmiedlovej napokon uštedrila "kanára".

Slovenku mrzela nevydarená koncovka prvého setu. "Mala som tam šance, ale nevyužila som ich, to rozhodlo. V druhom sete mi už došli sily, navyše mám trochu zranenú ruku. Celkovo som ale veľmi spokojná, s postupom do finále som nepočítala. Na budúci týždeň som mala štartovať na turnaji WTA v Norimbergu, no mám toho dosť a pôjdem sa do Nemecka akurát odhlásiť. Teraz sa sústredím už na parížsky Roland Garros," povedala zverenka trénera Milana Martinca pre oficiálnu stránku turnaja.

Heather Watsonová (V. Brit.) - Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (6-SR) 7:6 (5), 6:0