Slovenské volejbalistky o ME zabojujú v baráži: Na záver víťazný obrat proti Bosne

Slovenské volejbalistky budú o ME bojovať v barážiSlovenské volejbalistky budú o ME bojovať v baráži Zdroj: svf.sk

PIATRA-NEAMT - Slovenské volejbalistky zvíťazili v nedeľu vo svojom záverečnom vystúpení na druhom turnaji F-skupiny II. fázy kvalifikácie o postup na ME 2015 volejbalistiek do Belgicka a Holandska nad hráčkami Bosny a Hercegoviny za 98 minút 3:1 (-23, 19, 19, 18). Už po sobotňajších dueloch bolo isté, že zverenky trénera Mareka Rojka obsadia druhé miesto v tabuľkovom poradí "efka" a v máji 2015 si v barážovom dvojzápase III. fázy kvalifikácie zmerajú sily s reprezentantkami Azerbajdžanu, ktoré figurujú na konečnej druhej pozícii D-skupiny.

Úvod prvého setu bol vyrovnaný, Bosniačky vyhrávali 8:7. Slovenky dokázali otočiť skóre a počas druhého technického oddychového času viedli 16:12. Rojkove zverenky svoj náskok ešte zveľadili (21:15), nepochopiteľne však nezvládli záver setu, získali len dva body z dvanástich a prehrali 23:25.

Druhý set patril slovenským volejbalistkám, ktoré ani raz neprehrávali. Slovenky vyhrávali 8:5 i 16:14, v závere viedli zhodne ako v prvej časti hry 21:15, set už z rúk nepustili a uspeli 25:19.

Tretia časť hry mala podobný priebeh ako druhé dejstvo. Počas druhého technického prerušenia hry vyhrávali Slovenky o päť bodov (16:11), napokon zvíťazili 25:19.

Slovenky dominovali aj v štvrtom sete, v ktorom uspeli 25:18 a celý duel vyhrali 3:1.

Slovensko - Bosna a Hercegovina 3:1 (-23, 19, 19, 18)
98 minút, rozhodovali: Tillmann (Maď.) a Zotovičová (Srb.), 150 divákov

Zostava SR: Dudová, Kubová, Abrhámová, Drobňáková, Kóšová, Noseková, libero Valachová (Kuciaková, Růžičková, Soaresová)

Marek Rojko (tréner SR): "V zostave sme urobili dve zmeny, od začiatku nastúpili Kóšová a Drobňáková. V zápase ani jednému družstvu navonok o nič nešlo, ale každý medzinárodný zápas má svoju hodnotu, pre hráčky je to cenná skúsenosť, a preto som chcel, aby k tomu pristúpili zodpovedne. Myslím, že sme mali vyhrať 3:0, pretože prvý set bol pod našou kontrolou, ale nekoncentrovanosťou sme dovolili Bosniačkam otočiť skóre. Od druhého setu som musel vrátiť základnú zostavu, vymenil som nahrávačky a duel sme mali pod kontrolou. Vyhrali sme zápas, od ktorého som očakával, že vyhráme a získame tri body. Uzavreli sme kvalifikáciu, ktorú ešte budeme dôkladne analyzovať a pozerať sa smerom k budúcoročnej baráži."

Celkový triumf v F-skupine a priamy postup na budúcoročné ME si v predstihu vybojovali suverénne Rumunky. Domáce volejbalistky v druhom nedeľňajšom stretnutí nastúpia o 17.30 h SELČ proti Rakúšankám.

Tabuľka F-skupiny:
1. Rumunsko 5 5 0 15:1 15 - istý postup na ME 2015
2. Slovensko 6 4 2 12:7 12 - istá účasť v barážovej III. fáze kvalifikácie o postup na ME 2015
3. Rakúsko 5 2 3 6:13 4
4. Bosna a Herceg. 6 0 6 6:18 2