Tréner Talianov neudržal nervy, po polčasovom hvizde sa poriadne iskrilo

Pred odchodom do šatní sa v súboji Talianska s Kostarikou takmer strhla bitkaPred odchodom do šatní sa v súboji Talianska s Kostarikou takmer strhla bitka Zdroj: internet

RECIFE - Futbalisti Kostariky vyhrali vo svojom druhom zápase D-skupiny na MS v Brazílii nad favoritom z Talianska 1:0. Do vedenia sa tím zo strednej Ameriky ujal po góle Ruiza zo 44. minúty.

Krátko pred prvým gólom stretnutia neodpískal hlavný rozhodca sporný zákrok Chielliniho v šestnástke Talianska, ktorý nešetrne križoval útočníka súpera. Tréner poškodenej Kostariky Jorge Luis Pinto rozhodnutie arbitra znášal veľmi ťažko a pred lavičkou svojho tímu dlho a výrazne gestikuloval na všetky strany.

Napäté emócie však naplno vybuchli až po polčasovom hvizde. Tréner Talianov Cesare Prandelli sa dožadoval komunikácie so svojim konkurentom. Kráčajúc do tunela vedúceho k šatniam sa spor presunul i na hráčov, ktorí si vymenili niekoľko nepriateľských pohľadov, no i vďaka zásahu organizátorov sa nakoniec celý incident skončil bez vážnejšieho konfliktu.

• Zdroj: športky