Odhalený podvod vďaka sociálnym sieťam? Výsledok finále bol o 14 hodín skôr na internete

Tieň podozrenia zo zmanipulovaného finále sa už nezmažeTieň podozrenia zo zmanipulovaného finále sa už nezmaže Zdroj: SITA; Twitter; koláž športky

RIO DE JANEIRO - Šíritelia konšpiračných teórii budú opäť vo svojom živle. Finále majstrovstiev sveta vo futbale malo byť zmanipulované, dôkazom sú údajne tweety z účtu FIFA korupcia na sociálnej sieti, ktoré už v nedeľu ráno predpovedali správny výsledok večerného vrcholu šampionátu medzi Nemeckom a Argentínou a dokonca aj strelca gólu.

A dôkaz skutočne šokuje, veď príspevok na Twitteri s dátumom a časom sa nedá uverejniť dodatočne. Tweet bol umiestnený na internet asi 14 hodín predtým, ako nemecký stredopoliar Mario Götze rozhodol zápas v predĺžení - konkrétne v 113. minúte finále. 

Aby všetko nevyzeralo tak škandalózne, následne sa na internete objavila fotografia, ktorá všetko vysvetlila, ale tieň podozrenia z manipulácie zápasov už nezmazala. Admin účtu FIFA korupcia mal zverejniť všetky možnosti, akými sa zápas skončí, a priebežne mazal tie statusy, ktoré sa ukázali ako nesprávne.

Viac o téme: Brazília Futbal Finále Korupcia Podozrenie
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA; Twitter; koláž športky

Súvisiace články