Serena prechádza zložitým obdobím: Kouč o silnom návrate do súťažného kolotoča

Serena WilliamsováSerena Williamsová Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Americká líderka svetového rebríčka tenistiek Serena Williamsová prechádza zložitým obdobím. Pre Tennis Magazine France to priznal jej kouč a zároveň - hoci súkromný vzťah nikdy otvorene nedeklarovali - vo všeobecnom povedomí aj civilný partner Patrick Mouratoglou.

"Po Wimbledone sme strávili dlhé hodiny debatami a vraciame sa do roboty. Ona je momentálne už v rozpoložení obnoviť tréningový proces, aby sa mohla vrátiť do súťažného diania ešte silnejšia. V žiadnej fáze neprichádzalo do úvahy ukončenie našej spolupráce," povedal francúzsky kouč a tradične odmietol rozoberať súkromné témy.

Magazín Tennis referoval, že Serena aktuálne trénuje v Chorvátsku s dlhoročným sparingom Saschom Bajinom. O dva týždne by mala hrať na turnaji WTA v kalifornskom Stanforde. Už tento týždeň plánovala štartovať vo švédskom Bastade, napokon zrušila svoju účasť.

Tridsaťdvaročná mladšia zo sestier Williamsových šokujúco prehrala v 3. kole Wimbledonu s Francúzkou Alizé Cornetovou. Predminulý utorok v 2. kole štvorhry na londýnskej grandslamovej tráve po boku svojej staršej sestry Venus proti nemecko-švajčiarskej dvojici Kristina Barroisová, Stefanie Vögeleová zvládla len tri gemy, v tom poslednom urobila štyri dvojchyby a dezorientovanosťou vyvolala dohady o možnej intoxikácii. Podľa oficiálneho stanoviska WTA išlo o virózu.

Viac o téme: Serena Williamsová Tenis Problém
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články