Skvelý Slovan valcuje súperov: Tretie víťazstvo v sezóne dosiahol na ľade Jekaterinburgu

Ilustračné foto: Hráči Slovana Žiga Jeglič, Ladislav Nagy a Michal SersenIlustračné foto: Hráči Slovana Žiga Jeglič, Ladislav Nagy a Michal Sersen Zdroj: SITA

JEKATERINBURG - Skvelý úvod do sezóny. Hokejisti Slovana Bratislava vyhrali prvé tri zápasy nového ročníka a dva z toho dokonca vonku. Tréner Rostislav Čada vo všetkých zápasoch dôveroval tej istej zostave a vždy sa mu to vyplatilo. Prvý raz vyhrali jeho zverenci nad Medveščakom doma 5:2, zvíťazil aj v Magnitogorsku 3:2, v pondelok na ľade Jekaterinburgu dokonca 3:1 (všetky zápasy Slovana naživo na Sport2 HD) a v tabuľke sú momentálne prví. Kouč hovoril pred tripom k ruským súperom o veľkom úspechu, ak Slovan získa štyri body, už ich má šesť a pred sebou posledný duel u ruských súperov.

Slovan pokračuje v skvelej hre v novej sezóne, v prvej tretine bol jednoznačne aktívnejší a lepší. Zahral si aj presilovú hru štyroch proti trom. Šance Ladislava Nagya, Michala Sersena, Petra Ölveckého i kapitána Milana Bartoviča zostali nevyužité. Belasých zachránil švédsky gólman v 15. min po pokuse Lazarova.

Druhá tretina patrila jednoznačne Slovanu, v 26. min krásny puk dostal na pravý kruh Tomáš Netík a delovka prešla popri Kovářovi - 1:0 pre belasých. Bratislavský tím bol aj naďalej aktívnejší, no Nagy ani Baranka sa nepresadili. V polovici zápasu zaujal telefonát videorozhodcovi, no ten len potvrdil, že gólman Slovana Backlund mal puk v lapačke a neskončil v bránke.

Slovan mal viac z hry, no domáci umne bránili. Tesne pred druhou prestávkou šiel na trestnú lavicu Baranka, domáci presilovku využili a vyrovnali. Belasí po buly vyhodili puk prvý raz pred Kovářa, no druhý raz po chybe len do stredného pásma a akoby prestali hrať. Po ľavej strane si nakorčuľoval Viklund, trafil žrď Backlundovej bránky a odrazený puk obrana neupratala, ale dorazil do Lazarev a bratislavskému tímu dal gól do šatne.

V tretej tretine sa oba tímy snažili predovšetkým neinkasovať a len ojedinele sa dostávali do šancí. V 53. min sa b belasom drese Bartovič s Tičarom presadili v prečíslení, kapitán Slovana perfektnou strelou príklepom poslal svojich opäť do vedenia.

Belasí súpera v závere zápasu zovreli v pásme a dlho mu nedovolili pokúsiť sa o vyrovnanie. Kovář opustil bránku až 40 sekúnd pred koncom a zverenci Rostislava Čadu po skvelom výkone poistili víťazstvo gólom do prázdnej bránky, presadil sa Tomáš Surový.

Avtomobilist Jekaterinburg - Slovan Bratislava 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 40. Lazarov (Viklund, Petružálek) - 26. Netík (L. Hudáček), 53. Bartovič (Murley, Tičar), 60. Surový (Netík)
Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Karabanov, Kulakov - Koršak, Černyšov (všetci Rus.), 2500 divákov

Jekaterinburg: Jakub Kovář - Viklund, Lepistö, Megalinskij, Metľuk, Triamkin, A. Antonov, Žurovaľov, Voropajev - Simakov, Lazarov, Petružálek - Golyšev, Krysanov, Bumagin - Jefimov, Jemelejev, Lapenkov - N. Komarov, E. Lewandowski, Garejev

Slovan: Backlund - Sersen, Baranka, Starosta, Sigalet, J. Brejčák, V. Mihálik, Luža - L. Nagy, V. Nedorost, Vondrka - Netík, Surový, L. Hudáček - Murley, Tičar, Bartovič - Jeglič, Ölvecký, P. White

Rostislav Čada (tréner Slovana): "My sme v dnešnom zápase boli veľmi aktívni, o čom svedčí počet striel a príležitostí, ktoré sme mali. Urobili sme v závere druhej tretiny zbytočnú chybu, ktorá nás pribrzdila. V poslednej tretine sme sa dokázali vrátiť do zápasu, utvorili sme si šancu dvaja na jedného, ktorú sme využili. Bojovnosťou a taktickou disciplínou sme kontrolovali zvyšok stretnutia."

Viac o téme: Hokej KHL Slovan Hokej Jekaterinburg Zápas September 2014
  • Zdroj: SITA, kt; Športky