Nišikori víťazom dvojhry v Kuala Lumpure: Francúzovi zmaril 11. šancu!

Kei NišikoriKei Nišikori Zdroj: SITA

KUALA LUMPUR - Kei Nišikori sa stal víťazom dvojhry na turnaji ATP World Tour 250 Malaysian Open v malajzijskom Kuala Lumpure (dotácia 1 022 255 USD, tvrdý povrch Greenset).

Dvadsaťštyriročný Japonec ako najvyššie nasadený hráč zdolal v nedeľňajšom finále štvorku "pavúka" Juliena Benneteaua z Francúzska za 108 minút 7:6 (4), 6:4. Finalista nedávnych grandslamových US Open získal 6. turnajový titul na hlavnom profesionálnom okruhu, tretí v tomto kalendárnom roku (predtým Barcelona a Memphis). O osem rokov starší Benneteau sa zatiaľ netešil zo singlového primátu na okruhu ATP, v nedeľu mal na to jedenásty pokus. Skúsený Francúz sa v Kuala Lumpure prebojoval do rozhodujúceho súboja o titul tretí rok v rade - a opäť neuspel.

V prvom sete singlového finále prehrával Nišikori 1:3, 2:4 i 3:5, ale set dotiahol do tajbrejku. V ňom už zverenec trénera Michaela Changa jednoznačne dominoval: viedol 4:1 aj 6:3 a premenil druhý setbal. O osude stretnutia rozhodla siedma hra druhého setu, v ktorej Benneteau neudržal svoj servis a Nišikori už doviedol súboj do víťazného konca.

Vo finále štvorhry v Kuala Lumpure triumfoval Poliak Marcin Matkowski a Leander Paes. Štvorky miestnej deblovej súťaže zvíťazili v nedeľňajšom finále nad druhou nasadenou britsko-austrálskou dvojicou Jamie Murray, John Peers za 91 minút 3:6, 7:6 (5), 10:5 (zápasový tajbrejk).

Výsledky nedeľňajších finálových duelov na tenisovom turnaji ATP World Tour 250 Malaysian Open v malajzijskom Kuala Lumpure (dotácia 1 022 255 USD, tvrdý povrch Greenset):

Dvojhra - finále:
Kei Nišikori (Jap.-1) - Julien Benneteau (Fr.-4) 7:6 (4), 6:4

Štvorhra - finále:
Marcin Matkowski, Leander Paes (Poľ./India-4) - Jamie Murray, John Peers (V. Brit./Aus.-2) 3:6, 7:6 (5), 10:5 (zápasový tajbrejk)

Viac o téme: Kei Nišikori Kuala Lumpur