Fantastická správa: Legendárny Schumacher čoskoro bude viesť normálny život!

Jean Todt priniesol mimoriadne optimistické správy ohľadom zdravotného stavu legendárneho Michaela SchumacheraJean Todt priniesol mimoriadne optimistické správy ohľadom zdravotného stavu legendárneho Michaela Schumachera Zdroj: dailymail.co.uk

BRATISLAVA - O zdravotnom stave niekdajšieho nemeckého jazdca motoristickej formuly 1 Michaela Schumachera vyvstala jedna z najoptimistickejších správ počas ostatných mesiacov po zimnom ťažkom úraze. Skvelú správu priniesol dlhoročný šéf stajne Ferrari a Schumacherov priateľ Jean Todt, ktorý nemeckú legendu osobne navštívil.

"Smieme vychádzať z toho, že čoskoro bude môcť viesť relatívne normálny život. Bojuje. Jeho stav bude lepší, čo je veľmi dôležité. Nemenej fakt, že je teraz so svojou rodinou," povedal pre belgickú televíznu stanicu RTL prezident Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA) a dlhoročný šéf tímu Ferrari v čase Nemcovej najväčšej pretekárskej slávy Jean Todt, ktorý Schumachera navštívil minulý týždeň v jeho dome pri Ženevskom jazere.

"S veľkou pravdepodobnosťou sa však dá vyhlásiť, že Michael už nikdy nebude pilotovať monopost F1," podotkol Todt. Šesťdesiatosemročný Todt viedol "scuderiu" v rokoch 1993 - 2008, Schumacher získal pre túto formáciu päť titulov za sebou v sezónach 2000 - 2004 (predtým triumfoval aj v rokoch 1994 a 1995 v službách Benettonu).

Štyridsaťpäťročný Schumacher sa od septembra zotavuje v domácom prostredí. Nemca prepustili zo zariadenia vo švajčiarskom Lausanne a previezli ho do Glandu neďaleko Ženevy. Úspešný pretekár na penzii spadol 29. decembra minulého roka pri lyžovačke s priateľmi vo francúzskom stredisku Méribel tak nešťastne, že narazil hlavou do skaly. Lekári v Grenobli ho po dvoch operáciách mozgu udržovali v umelom spánku. Preberať ho začali koncom januára, o prebudení informovali v polovici júna a hneď ho previezli do Lausanne.

 
Fantastická správa: Legendárny Schumacher Zdroj: iPark
Tip Športiek: Zaspomínajte si na kariéru legendy a nahliadnite do jeho súkromia. Knihu Michael Schumacher si môžete kúpiť aj cez iPark (na tomto linku).
Viac o téme: Michael Schumacher Jean Todt
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: dailymail.co.uk
  • Zdroj: SITA, športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy