VIDEO Rooney zariadil najtesnejší triumf Anglicka v Estónsku, domáce zakopnutie Ruska

Wayne Rooney rozhodol o víťazovi stretnutia v EstónskuWayne Rooney rozhodol o víťazovi stretnutia v Estónsku Zdroj: SITA

TALLINN - V E-skupine v Talline favorizovaní Angličania v polčase hrali bez gólov, domáce Estónsko dobre proti aktívnejším hosťom bránilo. V 48. minúte musel po druhej žltej karte predčasne pod sprchy domáci Ragnar Klavan a tlak Angličanov narastal.

Z priameho kopu sa v 74. minúte presadil Wayne Rooney, ktorý v prvom polčase zahodil dve šance. Bol to v jeho 99. reprezentačnom zápase už 43. gól. Anglicko je lídrom skupiny s troma výhrami z troch zápasov.

V G-skupine sa od 18.00 hod. hrali dva súboje, Rusko v Moskve len remizovalo s Moldavskom 1:1, resp. Rakúsko vo Viedni zdolalo Čiernu Horu 1:0. Rusi sa ujali vedenia gólom z penalty v 73. minúte vďaka Artemovi Dzjubovi, no potom stratili koncentráciu a Moldavsko hneď vyrovnalo vďaka kapitánovi Alexandru Epureanuovi. Rakúsko vedie tabuľku so 7 bodmi, Rusko je druhé s piatimi.