Korupčná kauza má vyvrcholenie: Ivan Hodúr uzavrel dohodu s prokurátorom

Ivan Hodúr
Ivan Hodúr

BRATISLAVA - Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Generálnej prokuratúry SR v piatok predložil na Špecializovaný trestný súd v Pezinku (ŠTS) návrh na schválenie dohody o vine a treste s obvinenými Michalom Dianom, Ivanom Hodúrom a Marekom Božoňom v kauze ovplyvňovania futbalových zápasov.

"Obvinení sú pre trestný čin prijímania úplatku podľa paragrafu 321 odseku 1 Trestného zákona, ktorého sa mali dopustiť v súvislosti s ovplyvňovaním futbalových zápasov športových klubov DAC Dunajská Streda, resp. FC Nitra. V prípade schválenia dohody súdom budú jednotlivým obvineným uložené podmienečné tresty odňatia slobody a peňažné tresty. Vo vzťahu k ďalším obvineným, proti ktorým je vedené trestné stíhanie pre trestný čin podplácania, prípravné konanie naďalej pokračuje v spolupráci s príslušnými orgánmi Českej republiky," informovala v piatok hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

      
V prípade, že súd dohodu schváli, stane sa právoplatnou a nebude možné sa voči verdiktu odvolať.
      
Všetci traja obvinení figurovali v korupčnom škandále s ovplyvňovaním zápasov, za čo dostal Hodúr od disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) dištanc na 25 rokov a Dian s Božoňom na 18 rokov. Hodúr pôvodne dostal trest zákazu činnosti na 14 rokov za účasť na manipulácii duelov slovenskej najvyššej súťaže v drese DAC Dunajská Streda v sezóne 2013/2014. V máji tohto roku bývalému slovenskému reprezentantovi disciplinárka SFZ rozšírila dištanc o ďalších 11 rokov za ovplyvňovanie výsledkov prípravných stretnutí v drese FC Nitra v roku 2011.


Tagy: Ivan Hodúr korupčná kauza

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA