Šéf slovenského tenisu to povedal priamo: Cibulková je najlepšia v ére samostatnosti!

Dominika Cibulková a Igor Moška
Dominika Cibulková a Igor Moška

BRATISLAVA - Prienik Dominiky Cibulkovej až do zápasu o grandslamový titul figuruje na úplnom vrchole slovenskej športovej hierarchie, vyhlásil generálny sekretár Slovenského tenisového zväzu (STZ) Igor Moška.

"Myslím si, že jej finále na Australian Open je najlepším výsledkom slovenského športu v ére samostatnosti. Videla to miliarda ľudí, dve a pol hodiny, semifinále takisto. Bola to skvelá reprezentácia našej krajiny a slovenského tenisu," povedal Moška pre Rádio Slovensko po minulotýždňovom bratislavskom challengeri ATP mužov pri hodnotení celej sezóny. 

"Dominikin výsledok zatienil všetky menšie úspechy. Aj keď sa fedcupovému tímu nedarilo a daviscupový nepostúpil medzi najlepších šestnásť na svete, je náš tenis v desiatke rebríčka v Pohári federácie. Iný veľký šport, v ktorom by sme mali zastúpenie v prvej desiatke krajín, na Slovensku nie je. Muži sú okolo 25. miesta na svete, čo je možno druhý - tretí najlepší výsledok po hokeji v renkingu. Dominika je v Top 10. Máme päť žien a dvoch mužov vo svetovej stovke a blíži sa tam aj Norbert Gombos. Aj keď to ešte nie je éra Hrbatého a Kučeru, odvážim sa tvrdiť, že slovenský tenis si drží vysokú úroveň," skonštatoval Igor Moška.


Tagy: Dominika Cibulková Igor Moška Slovenský tenisový zväz

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA