VIDEO Rekordný víkend dvoch hviezd: Messi a Ronaldo hetrikmi písali históriu!

Lionel Messi a Cristiano RonaldoLionel Messi a Cristiano Ronaldo Zdroj: SITA

MADRID - Víkendové 14. kolo španielskej La Ligy priniesol všetkým fanúšikom futbalu okulahodiace stretnutia. Z reťazí sa opäť odtrhli najmä najväčšie hviezdy súťaže, Portugalčan Cristiano Ronaldo z Realu Madrid a jeho náprotivok v službách FC Barcelona, Argentínčan Lionel Messi. Obaja strelili zhodne po tri góly a akoby to nestačilo, prekonali ďalšie rekordy.

Ako prvý sa v sobotňajšom dueli so Celtou Vigo blysol Ronaldo. V polčase premenil prísne nariadený pokutový kop, v 65. minúte zvýšil na 2:0 a v 82. minúte dovŕšil čistý hetrik. Najlepší hráč sveta podľa FIFA strelil v tejto sezóne v lige už 23 gólov v iba 13 stretnutiach. Podľa agentúry Reuters strelil CR7 už jeho rekordný 23. hetrik v La Lige. Real si nakoniec v domácom stretnutí so súperom ľahko poradil rozdielom triedy a kraľuje tak tabuľke s 36 bodmi.

Zahanbiť sa rozhodne nenechal aj konkurent z Barcelony. Messi svoju šou začal na konci prvého polčasu včerajšieho katalánskeho derby. Espanyol viedol od 13. minúty vďaka zásahu Sergia Garciu. Domáci dokázali vyrovnať až v samom závere prvého polčasu práve zásluhou Messiho, ktorý ďalšími dvoma presnými zásahmi v 50. a 81. minúte skompletizoval hetrik. Víťazstvo "Barcy" v mestskom derby gólovo prikrášlili aj Gerard Pique a Pedro. Argentínsky kanonier hetrikom pokoril hranicu 400 gólov v drese "Barcy" vo všetkých súťažiach. Historicky najlepší strelec La Ligy ich má v súčasnosti na konte 402. Katalánskemu veľkoklobu patrí v tabuľke 2. priečka s dvojbodovou stratou na vedúci Biely balet.

Viac o téme: Cristiano Ronaldo Lionel Messi
  • Zdroj: sportky.sk, TASR