VIDEO Hamšík s Neapolom po obrovskej dráme oslavuje: Dva góly Téveza Juventusu nestačili

Marek Hamšík Marek Hamšík Zdroj: SITA

DAUHA - Futbalisti SSC Neapol oslavujú zisk Talianskeho superpohára. Zverenci Rafaela Beníteza triumfovali v pondelňajšom finále tejto súťaže v katarskej Dauhe nad úradujúcim šampiónom Serie A Juventusom Turín na strely zo značky pokutového kopu 6:5.

V riadnom hracom čase sa duel na štadióne Jassima bin Hamada skončil 1:1, nerozhodný stav bol aj po následnom predĺžení (2:2). Víťaznú "jedenástku" v rozstrele dal stopér Kalidou Koulibaly. Slovenský kapitán Neapolčanov Marek Hamšík hral do 79. minúty, keď ho na trávniku vystriedal Belgičan Dries Mertens.

SSC mal šancu na zisk Talianskeho superpohára aj pred dvoma rokmi, ale vtedy vo finále na Národnom štadióne v čínskom Pekingu podľahol rovnako Juventusu 2:4 po predĺžení.

Rafael Benitez, tréner SSC Neapol: "Každý, kto by zdolal taký silný tím, ako je Juventus Turín, by bol šťastný. Som šťastný za Rafaela, som šťastný za Higuaina, som šťastný za každého, kto nám veril... je to moja 12. trofej, môj 10. pohár, ale podstatné je to, že sme ho získali pre Neapol a jeho fanúšikov."

Massimiliano Allegri, tréner Juventusu Turín: "Bol to dobrý zápas. V rozstrele sa nám žiaľ nepodarilo uspieť. Trochu som sklamaný, hrali sme dobre, no pohár domov nevezieme."

Juventus Turín - SSC Neapol 2:2 po predĺžení (1:1, 1:0), na strely zo značky pokutového kopu 5:6
Góly: 5. a 106. C. Tévez - 68. a 118. G. Higuaín

Viac o téme: SSC Neapol Juventus Turín Taliansky superpohár