VIDEO Giroud nahneval spoluhráčov: Takouto hlúposťou takmer pripravil Arsenal o triumf

Olivier GiroudOlivier Giroud Zdroj: SITA

LONDÝN - Vzhľadom na fakt, že všetci ich konkurenti bodovali naplno, potrebovali aj londýnski kanonieri vo včerajšom zápase proti Queens Park Rangers zvíťaziť. Arsenalu sa to nakoniec podarilo, keď si po ťažkej bitke zaknihoval triumf 2:1, no nebolo to jednoduché. Situáciu skomplikoval predovšetkým Olivier Giroud, ktorý na začiatku druhého polčasu vyviedol poriadnu hlúposť.

Francúzsky strelec za stavu 1:0 v 53. minúte neovládol nervy potom, ako ho do brankára Queens Park Rangers Greena postrčil obranca Onuoha, a poriadne mu to vytmavil. Plný žlče sa postavil zo zeme a súpera knokautovala hlavičkou do hrude, hoci musíme uznať, že za hereckú etudu stopéra hostí by sa nemuseli hanbiť ani držitelia Oscara. Rozhodca Martin Atkinson, samozrejme, neváhal a poslal Girouda za skratovité konanie ihneď pod sprchy.

"Bola to zaslúžená červená karta. No neoznačil by som ju za šialenstvo, nikoho nezabil. Ale udrel ho hlavou a to nemal. Olivier Giroud sa ospravedlnil hneď po zápase a vie, že urobil veľkú chybu. Poznám ho veľmi dobre a viem, že už to viac neurobí. Povedal mi, že súper ho udrel do chrbta. Zvyčajne sa však dokáže kontrolovať," povedal pre BBC kormidelník Arsenalu Arsene Wenger. Giroud dostane trojzápasovú suspendáciu a vynechá tak ligové zápasy s West Hamom United a Southamptonom, resp. duel FA Cupu proti Stoke City.

Arsenal nakoniec zdolal na domácom trávniku Queens Park Rangers 2:1 aj napriek vylúčeniu Girouda. V 65. minúte skóroval český záložník Tomáš Rosický, pričom hosťom sa podairlo už iba skorigovať stav na 1:2 vďaka premenenej penalte. Hráčom Arsenalu patrí v tabuľke šieste miesto, QPR sú na 16. pozícii.

Viac o téme: Arsenal Olivier Giroud
  • Zdroj: TASR, sportky.sk