Veľká rarita v Česku: Útočník Vítkovíc dvakrát skóroval vo vlastnom oslabení

Ondřej RomanOndřej Roman Zdroj: hc-vitkovice.cz

PRAHA - Štyrmi kanadskými bodmi prispeli slovenskí hokejisti k víťazstvu Vítkovice Steel nad tímom Bíli Tygři Liberec v pomere 4:1 v utorňajšom dueli 33. kola českej extraligy. Po jednej asistencii si pripísali Rudolf Huna, Richard Stehlík a Peter Húževka, ktorý v 55. minúte prihrával na štvrtý gól domácich Michaelovi Vandasovi.

Jediný presný zásah "bielych tigrov" zaznamenal v 33. minúte ďalší Slovák Martin Bakoš. V bránke Liberca odchytal celý zápas Ján Lašák, ktorý kryl 25 z 29 striel Vítkovíc.  V záverečnom dueli kalendárneho roka 2014 zaváhala Sparta Praha, ktorá podľahla na domácom ľade HK Olomouc 0:1. Rozhodujúci gól duelu pritom padol až 28 sekúnd pred treťou sirénou, keď do odkrytej bránky poslal puk skúsený obranca Pavel Skrbek. Druhú asistenciu si pri jeho góle pripísal slovenský reprezentant Roman Rác.

Už dva góly v jednom oslabení sa v hokeji na vrcholovej úrovňou vidia zriedkakedy. Vítkovický útočník Ondřej Roman dokázal v dnešnom extraligovom zápase s Libercom dať behom 59 sekúnd hry štyroch proti piatim dva góly dokonca sám. Najlepší vítkovický strelec prispel k dôležitej výhre 4: 1 aj jednou asistenciou.

Vítkovice Steel - Bíli Tygři Liberec 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 13. Zíb (HUNA), 20. Roman, 21. Roman (STEHLÍK), 55. VANDAS (HÚŽEVKA) - 33. BAKOŠ
/J. LAŠÁK za hostí kryl 25 z 29 striel/

HC VERVA Litvínov - PSG Zlín 4:3 pp a sn (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 12. Trávniček, 47. Petružálek, 60. Pavlík, roz. nájazd Hübl - 23. Veselý, 28. Čajánek, 29. Fořt

Škoda Plzeň - Mountfield HK 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 5. Pletka (SÝKORA) - 11. Dietz, 36. Mertl (VYDARENÝ)

Energie Karlove Vary - Slavia Praha 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Góly: 43. Hruška, 59. Hruška

ČSOB Pojišťovna Pardubice - Kometa Brno 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Góly: 31. Sýkora, 38. Zohorna, 40. Zohorna, 60. Starý - 44. Hruška

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 2:5 (1:3, 1:0, 0:2)
Góly: 14. Pabiška, 31. Kubica (TRŠKA) - 2. Matúš, 10. Klesla, 13. Klepiš, 52. Klesla, 57. Polanský (DRAVECKÝ)