Slovanu ušlo víťazstvo s Podoľskom v závere: Veľká škoda straty bodov

Tomáš SurovýTomáš Surový Zdroj: SITA

PODOĽSK - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v pondelok v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) na ľade priameho konkurenta v boji o play off Viťazu Podoľsk 1:2 po predĺžení. Po zisku jedného bodu tak z 11. miesta v Západnej konferencii aktuálne strácajú na ôsmu priečku zaručujúcu účasť v nadstavbe päť bodov.

"Belasí" sa prezentovali pozornou defenzívou na čele s gólmanom Johanom Backlundom. "Backy nás opäť dnes držal v hre a dával nám šancu na víťazstvo. Po väčšinu zápasu sme hrali celkom solídne, dostali sme sa do vedenia 1:0 a škoda, že sme vedenie nepoistili ešte jedným gólom z niektorej šance, ktoré sme mali v záverečnej tretine. Zase nám to ušlo v závere, takže veľká škoda straty tých dvoch bodov. Keby sme aspoň vybojovali ten extra bodík navyše, ale takto sa nám odchádza z tripu ťažšie," konštatoval po zápase Tomáš Surový.

Jeho spoluhráč Michal Sersen verí, že doma sa opäť priblížia k play off. "Zápas mal dosť podobný priebeh ako v Jaroslavli. V závere druhej časti hry sme sa ujali vedenia 1:0 a s týmto výsledkom sme vstupovali do tretej tretiny. Bohužiaľ, tam sme mali dosť veľa vylúčení, čo by sa nemalo stávať. Súperovi to tam nakoniec padlo po nešťastnom odrazení, keď sa puk dostal po jednej zo striel priamo na hokejku Afinogenova. V predĺžení sme si zase zle rozobrali hráčov, dovolili vystreliť a navyše tečovať strelu tesne pred brankárom. Veľká škoda, lebo sme siahali po troch bodoch a boli by sme o čosi bližšie k play off, takto sa nám to znovu o pár bodov vzdialilo. Neskladáme v žiadnom prípade zbrane a ja verím, že v domácej sérii štyroch zápasov dokážeme pozbierať čo najviac bodov a znovu sa dostaneme na víťaznú vlnu a priblížime sa k play off."

V podobnom duchu zápas zhodnotil aj Michal Vondrka: "Je to škoda, dostali sme gól päť minút pred koncom a napokon sme neurobili ani tie dva body. My sme nedokázali skórovať v druhej tretine v dlhej presilovke o dvoch hráčov, a naopak inkasovali sme v oslabení. Možno sa prejavila aj únava, predsa len, máme v tejto fáze súťaže dosť málo zdravých obrancov a pred zápasom niektorým chlapcom tiež nebolo najlepšie. Ale napriek tomu si myslím, že sme ten zápas až na pár chybičiek dohrali slušne a je to škoda, že z neho nemáme viac bodov."

Viac o téme: Slovan Bratislava Michal Sersen Tomáš Surový
  • Zdroj: TASR, hcslovan.sk