Blatter má nového súpera: Do boja o post prezidenta FIFA vyrukoval Ginola

David GinolaDavid Ginola Zdroj: SITA

LONDÝN - Keď si na zosadenie Seppa Blattera netrúfa Michel Platini, skúsi to iný bývalý francúzsky reprezentant David Ginola, ktorý v piatok oznámil kandidatúru na post prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA). Na čelo organizácie ho tlačí írska stávková kancelária Paddy Power, ktorá stojí za jeho kampaňou. Tú spustili v piatok v Londýne. Od Paddy Power má Ginola k dispozícii štvrť milióna libier.

Štyridsaťsedemročný bývalý hráč parížskeho Saint-Germain a anglických klubov Newcastle United, Tottenham Hotspur, Aston Villa a Everton sľubuje predovšetkým transparentnosť, čo je podľa kritikov najväčšia slabina FIFA. Ginola sa nebojí priznať, že o práci a fungovaní inštitúcie nemá presnú predstavu. Nedokázal vymenovať ani jedného člena súčasného výkonného výboru FIFA. Zatiaľ mu chýba aj podpora aspoň piatich členských krajín, čo je základná podmienka účasti na májových voľbách. Splniť ju musí do 29. januára. Navyše by mal dokázať, uplynulých najmenej päť rokov pôsobil aktívne vo futbalovej sfére. Ginola bol ambasádorom neúspešnej kandidatúry Anglicka na majstrovstvá sveta 2018, odvtedy pôsobil ako futbalový odborník pre médiá. 

Záujem o post lídra svetového futbalu už skôr prejavili viceprezident FIFA, jordánsky princ Ali Bin Al-Husejn, bývalý riaditeľ FIFA pre medzinárodné vzťahy Jérome Champagne a tiež niekdajší prezident čilskej asociácie Harold Mayne-Nicholls. Ani jeden z nich ešte nedeklaroval podporu piatich členských krajín. 

Viac o téme: FIFA David Ginola Sepp Blatter
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články