VIDEO Úspešná noc Tomáša Tatara: Skvelý výkon a nečakaná podpora v hľadisku

Tomáš TatarTomáš Tatar Zdroj: nhl.com

DETROIT - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar exceloval v zápase NHL v noci na nedeľu, v ktorom jeho Detroit doma zvíťazil nad Nashvillom 5:2. Dvadsaťštyriročný krídelník strelil dva góly a pridal aj jednu asistenciu, na konte tak už má v tejto sezóne 20 presných zásahov a 32 bodov.

Druhá formácia Red Wings strelila tri góly a bola najlepšou na ľade. "Hrám už chvíľu s Nyquistom a Sheahanom a hádam je tam medzi nami istá chémia. Celému tímu sa momentálne darí, každá lajna hrá dobre. Je super, ak ste na ľade, darí sa vám a tím vyhráva," povedal pre nhl.com Tatar, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

Slovenský útočník si otvoril strelecký účet duelu v 13. minúte, keď presnou strelou z ľavého kruhu zvýšil v 13. minúte už na 3:0 pre Red Wings a vyhnal brankára Cartera Huttona z bránky. Napokon bol tento gól aj víťazný. Svoj druhý gól v zápase pridal Tatar v poslednej minúte druhej tretiny v presilovej hre, keď parádnym golfovým úderom trafil zo vzduchu nahrávku Rileyho Sheahana a upravil na 5:1.

"Nesnažím sa na to veľmi myslieť, ale samozrejme, že som rád, keď sa mi darí strelecky a vyhráva tím. Ani si neuvedomujem, že som dal už 20 gólov. Beriem to ako ďalší dobrý zápas, ktorý sme vyhrali a z toho sa teším najviac," dodal Tatar, ktorý skóroval v treťom zápase za sebou a bodovú sériu natiahol na štyri zápasy.

Okrem skvelého výkonu a triumfu svojho mužstva Tatara potešila aj netradičná podpora v hľadisku, za ktorú hokejista neskôr aj poďakoval na Facebooku. Úprimne, koho by nepotešila takáto partička nadšencov?

Viac o téme: Detroit Red Wings Tomáš Tatar
  • Zdroj: TASR, sportky.sk