Chvíle stresu pre Bakoša v Česku: Slovenský futbalista mal nehodu cestou do nového klubu

Marek Bakoš
Marek Bakoš

LIBEREC - Slovenský futbalista Marek Bakoš takmer nestihol podpis kontraktu v novom pôsobisku. Cestou do Liberca mal menšiu autonehodu.

"Jedna pani mi nacúvala do auta. Verím, že sa to v poriadku vyrieši a budem sa môcť sústrediť len na prípravu," povedal podľa iDnes.cz 31-ročný Slovák.

Po odchode z Viktorie Plzeň podpísal s Libercom zmluvu na jeden a pol roka. O hrotového útočníka mali záujem okrem Jablonca aj Mladá Boleslav či Slovan Bratislava. Marek Bakoš prišiel do Plzne 1. júla 2009 z MFK Ružomberok. Predtým hral aj za Šinnik Jaroslavľ, Púchov či Nitru. V tejto sezóne dostal v drese Viktorie šancu v piatich zápasoch, počas 195 minút na trávnikoch dal jeden gól.

"Snáď bude platiť: zlý začiatok, dobrý koniec. Podstatné pre mňa bude odštartovať pozitívne na ihrisku. Nemám za sebou jednoduché obdobie. Musel som zvážiť všetky alternatívy a myslím si, že som si vybral správny klub," pokračoval Bakoš, ktorý bude Libercu v jarnej časti pomáhať so záchranou v Synot lige. Mužstvo spod Ještěda je po jeseni v tabuľke najvyššej českej súťaže pätnáste.

"Situáciu vnímam, ale nepripúšťam si, že by mala trvať dlhšie. Dúfam, že išlo iba o polrok, ktorý tím výsledkovo nezvládol. Nehovorím herne, pretože som tu nastúpil v drese Plzne a Liberec predviedol perfektný výkon," neskrýval optimizmus slovenský útočník.

Marek Bakoš sa vrátil aj k neúspešným rokovaniam s Jabloncom. "Písalo sa o tom viac, než to bolo aktuálne. Obe strany prezentovali svoje predstavy a nároky, bolo to korektné. To, že sme sa nedohodli, je proste život. Ďalej by som to nerozoberal," objasnil Bakoš pre iDnes.cz.

"Priestor na ihrisku by som asi dostal aj inde, ale rozhodli aj rodina či okolie. Snažil som sa vybrať pre seba a svojich blízkych to najlepšie. Som rád, že som si mal z čoho vyberať. Určite by bolo horšie, keby som sedel v kabíne ´béčka´ Plzne a premýšľal na tým, že žiadne ponuky nemám," dodal.


Tagy: Slovan Liberec Marek Bakoš Viktoria Plzeň

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fcviktoria.cz

DISKUSIA