Cibulková vykročila za obhajobou finále úžasnou výhrou: Hrám dobre, nepanikárila som!

Dominika Cibulková v zápase proti Kirsten FlipkensovejDominika Cibulková v zápase proti Kirsten Flipkensovej Zdroj: SITA

MELBOURNE – Slovenská tenistka Dominika Cibulková úspešne vykročila za obhajobou vlaňajšieho finále na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V 1. kole si ako nasadená jedenástka poradila so svojou deblovou partnerkou Belgičankou Kirsten Flipkensovou v troch setoch 3:6, 6:3, 6:1.

Slovenský tenis tak v singli zaznamenal stopercentný zásah, úvodné prekážky zvládli aj Daniela Hantuchová, Magdaléna Rybáriková, Anna Karolína Schmiedlová, Martin Kližan a Lukáš Lacko. Cibulková sa v 2. kole na úvodnom podujatí veľkej štvorky stretne s Bulharkou Cvetanou Pironkovovou, s ktorou má veľmi priaznivú bllanciu 7:1, všetky víťazstvá dosiahla na harde.

Slovenskej jednotke nevyšiel úvod zápasu s Flipkensovou, keď v druhom geme stratila vlastný servis a Belgičanka si po potvrdení brejku vybudovala náskok 3:0, ktorý pretavila v zisk setu. Od začiatku druhého dejstva však na dvorci dominovala Cibulková. Zverenka trénera Mateja Liptáka hrala agresívne, kvalitne podávala i returnovala a ničila súperku forhendom. Tretí set bol už úplne v jej réžii. Vzájomnú bilanciu s Flipkensovou tak upravila na 4:2.

Cibulková bola po zápase spokojná. "Teší ma, že som zvládla úvodné kolo, ktoré na grandslamoch nikdy nie je jednoduché. S Kirsten sa dobre poznáme, často spolu trénujeme. Dôležité bolo, že aj po prehratom prvom sete som si udržala chladnú hlavu. Viem, že hrám dobre a zbytočne som nespanikárila. Od začiatku druhého setu som ju začala viac tlačiť, byť agresívna a stupňovala som svoj výkon. V treťom sete som ju hnala a nútila k chybám. Dnes som iba pridávala plyn, išla som postupne do toho a dokázala som vnútiť súperke môj štýl hry. V úvode zápasu tam bola trochu nervozita, prvé tri gemy mi ušli veľmi rýchlo, no bolo to spôsobené aj dobrou hrou Flipkensovej, ktorá vtedy veľmi dobre servovala a hrala aktívne," povedala svetová desiatka.

Podpora z hľadiska ju potešila, čakala však, že Slovákov bude na tribúne predsa len viac. "Keď som zišla po zápase dolu, hovorila som môjmu tímu, že som si myslela, že slovenskí fanúšikovia budú hlučnejší. Oni mi tvrdili, že povzbudzovali dosť. Mne sa zdá, akoby sa trochu hanbili a boli utiahnutí. Dúfam, že v 2. kole ich budem počuť viac," dodala so smiechom Cibulková, ktorá proti Pironkovovej chce zvoliť podobnú taktiku ako na Flipkensovú. "Je to trochu odlišná hráčka. Snaží sa vás dostať z rytmu, niekedy to páli, inokedy zasa pinká a slajzuje to z forhendu i bekhendu. Chcem jej vnútiť moju hru a hrať agresívne. Mám za sebou dobré prvé kolo a chcem pokračovať v nastúpenom trende."