Druhý zápas v Austrálii už prehrali: Rybáriková a Schmiedlová na turnaji končia

Magdaléna Rybáriková neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v MelbourneMagdaléna Rybáriková neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne Zdroj: SITA

MELBOURNE - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. Nasadenej dvadsaťjednotke Číňanke Šuai Pcheng podľahla hladko v dvoch setoch 1:6, 1:6.

V úvodnom dejstve získala jediný gem za stavu 0:5, v druhom pri 0:4. Slovenská dvojka nenašla recept na rýchlu strojovú hru súperky, ktorá v 3. kole nastúpi proti víťazke súboja medzi Kazaškou Jaroslavou Švedovovou a Portoričankou Monicou Puigovou.

"Nemala som žiadnu šancu, od rána som sa cítila nesvoja, nevládala som sa hýbať. Číňanka je veľmi skúsená, bola v semifinále US Open, poučila sa z prvého kola a nerobila žiadne chyby. Musím si doriešiť aj otázku s raketami. Body som obhájila a vždy mám lepšiu druhú časť sezóny," povedala po zápase.

Karolína Schmiedlová prehrala s Kazaškou Zarinou Dijasovou nasadenou ako tridsiatou prvou za 160 minút tesne 6:3, 2:6, 6:8.

V rozhodujúcom sete pritom viedla 20-ročná Košičanka 2:0, ale aj mala manko 2:3 s brejkom. Preklopila na 4:3 a na returne v ôsmej hre bola hore 30:15, ale ďalej sa nedostala - 4:4. V deviatej hre odvrátila fedcupová reprezentantka SR brejkbal, v jedenástej si poradila s nepríjemným skóre 15:30, išla cez zhodu. Dijasová bola pri vlastnom podaní v koncovke presvedčivá a platilo to aj v 14. geme (na nulu). V epickom 13. so šiestimi zhodami sa Schmiedlová dostala z 15:40 a vymazala aj neskorší tretí brejkbal, nie však štvrtý. Rýchlo za to pykala.

Šuaj Pcheng (21-Čína) - Magdaléna RYBÁRIKOVÁ (SR) 6:1, 6:1
Zarina Dijasová (Kaz.-31) - Karolína Schmiedlová (SR) 3:6, 6:2, 8:6 za 160 minút

Viac o téme: Magdaléna Rybáriková Australian Open Melbourne