Legendu slovenského futbalu museli náhle hospitalizovať: Trnavská ikona skončila na intenzívke!

Jozef Adamec
Jozef Adamec

TRNAVA - Jednu z najväčších postáv slovenskej futbalovej histórie Jozefa Adamca museli hospitalizovať vo Fakultnej nemocnici v Trnave. Bývalý vychýrený strelec prekonal podľa slovenských médií ľahšiu mozgovú príhodu. Sedemdesiatdvaročná ikona slovenského a trnavského futbalu dosiaľ nemala vážnejšie zdravotné problémy.

V nemocnici Adamca hospitalizovali zo štvrtka na piatok. "Áno, je to pravda. Jožko mal menšiu mozgovú príhodu. Je však mimo ohrozenia života, tieto dni ukážu, ako na tom je. Ani najbližších k nemu zatiaľ nepustili,“ citujú člena rodiny Jozefa Adamca, ktorý leží na jednotke intenzívnej starostlivosti, slovenské médiá. "Uvažuje sa aj nad jeho prevozom do Bratislavy. Doktori na diaľku konzultujú jeho stav s lekárom Vladimírom Penerom,“ prezradil rodinný známy. Adamec s Penerom sú dobrými priateľmi a spolupracovali aj pri slovenskej reprezentácii.

Jozef Adamec sa narodil 26. februára 1942, je sedemnásobným majstrom Československa (5x Trnava, 2x Dukla Praha). Účastník majstrovstiev sveta 1962 v Čile, odkiaľ má striebro, a 1970 v Mexiku. V lige odohral 328 zápasov a dal 138 gólov. V reprezentácii Československa nastúpil 44-krát a kontá súperových brankárov zaťažil štrnásťkrát. V rokoch 1998 až 2001 viedol reprezentáciu Slovenska.


Tagy: Spartak Trnava Jozef Adamec

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA