VIDEO Títo dvaja sa naozaj nemajú v láske: Škrtel a Costa si opäť nič nedarovali!

Martin Škrtel a Diego CostaMartin Škrtel a Diego Costa Zdroj: SITA

LONDÝN - Tréner futbalistov Chelsea José Mourinho sa postavil na obranu svojho zverenca Diega Costu, ktorý si tvrdo vyšliapol v utorňajšom odvetnom zápase semifinále Ligového pohára s FC Liverpool na Emreho Cana i Martina Škrtela.

V druhom polčase po odpískanom inom zákroku pred pokutovým územím dohrávali Slovák a Španiel v rohu šestnástky súboj o loptu, Škrtel ju dokázal vypichnúť a následne pocítil na svojej nohe ostrosť súperovej kopačky, ktorý ho nešikovne preskakoval.

Costovi po zákrokoch na Cana i Škrtela hrozí dodatočné disciplinárne konanie, aj keď v samotnom zápase nebol rozhodcom napomínaný. "Snaží sa bojovať o loptu, prenasleduje ju. Súper ide na zem, on tam dá nohu a už je to podľa neprajníkov zlé. Možno už vás všetkých ovplyvňuje televízna kampaň proti Diegovi. Nie je kriminálnik. To, čo označujete za dupanie či dokonca kriminálne činy, bolo podľa mňa absolútne neúmyselné," obhajoval pred novinármi svojho zverenca kouč José Mourinho.

Tréner hostí Brendan Rodgers k zákroku na Emreho Cana uviedol: "Diego Costa poľahky mohol preskočiť prekážku, ale on nasmeroval kopačku priamo na protihráčov členok, čo sa mohlo skončiť riadne škaredo." Mourinho sa skôr posťažoval na neodpískanú penaltu v 22. min, keď Škrtel zastavil Diega Costu: "Bolo to také jasné, že to ťažko akceptovať."

Futbalisti londýnskeho klubu FC Chelsea zvíťazili v utorňajšom domácom odvetnom zápase semifinále Ligového pohára nad hráčmi FC Liverpool 1:0 po predĺžení. Postupom do finále Capital One Cupu si udobrili svojich fanúšikov po zahanbujúcej sobotňajšej domácej prehre 2:4 s treťoligovým Bradfordom vo 4. kole Anglického pohára - FA Cupu.

Viac o téme: Martin Škrtel FC Liverpool Diego Costa FC Chelsea Londýn