Guardiola to prepískol: Hviezdny kouč by spravil dobre, keby sa krotil

Pep Guardiola dohovára rozhodcoviPep Guardiola dohovára rozhodcovi Zdroj: SITA

MNÍCHOV - Pep Guardiola môže v budúcnosti niesť následky za svoje správanie počas bundesligových zápasov svojho Bayernu Mníchov. Španielskeho trénera varoval šéf rozhodcovskej komisie Nemeckého futbalového zväzu Herbert Fandel.

Kormidelník úradujúceho majstra a lídra tabuľky vzbudil pozornosť počas domáceho stretnutia so Schalke 04 Gelsenkirchen, keď najskôr prehnane živo diskutoval s čiarovým rozhodcom o neuznanom góle Roberta Lewandowského a potom objal štvrtého rozhodcu od radosti z presného zásahu Arjena Robbena na 1:0.

Guardiola po stretnutí, ktoré sa skončilo remízou 1:1, incidenty bagatelizoval, Fandel ich ale nebral na ľahkú váhu. "Pep Guardiola by spravil dobre, keby sa krotil. Prekročil hranicu, a to beriem do úvahy aj poľahčujúcu okolnosť, že ním lomcovali emócie. Tréner, ktorý opustí vymedzený priestor a vyberie sa za čiarovým rozhodcom k rohovej zastávke, patrí na tribúnu. Vyviazol iba s napomenutím, ale nabudúce mu to neprejde. Rozhodca je nedotknuteľný. Pep Guardiola by mal upraviť svoje spôsoby," odkázal Fandel prostredníctvom periodika Sport Bild. 

Viac o téme: Pep Guardiola Bayern Mníchov
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy