Bližňák a Sýkora prispeli k víťazstvu Plzne, Stehlíkov gól Vítkoviciam nestačil

Mário BližňákMário Bližňák Zdroj: hcskoda.cz

PRAHA - Hokejisti Plzne triumfovali vo štvrtkovom druhom zápase predkola play off českej extraligy doma nad BK Mladá boleslav 2:1. Triumfom vyrovnali stav série na 1:1.

Domáci udreli hneď v 2. minúte, keď v oslabení otvoril skóre Hollweg po asistencii slovenského útočníka Mária Bližňáka. V desiatej minúte strelil v presilovke víťazný gól Johnson, ktorému asistoval ďalší slovenský útočník Ján Sýkora, v tretej tretine v oslabení dal gól Látal, ale domáci výhru udržali.

V druhom zápase Vítkovice doma prehrali s Pardubicami 2:4 aj napriek gólu slovenského obrancu Richarda Stehlíka a v sérii je stav 1:1. Pardubice zastavili sériu deviatich zápasov za sebou.

Plzeň - Mladá Boleslav 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) - stav série: 1:1
Góly: 2. Hollweg (BLIŽŇÁK), 10. N. Johnson (JÁN SÝKORA) - 52. Látal

Vítkovice - Pardubice 2:4 (0:2, 1:1, 1:1) - stav série: 1:1
Góly: 28. STEHLÍK, 52. Roman - 12. Moučka, 15. Starý, 24. Venkrbec, 59. Radil (TYBOR)

Viac o téme: Mladá Boleslav HC Škoda Plzeň Mário Bližňák Hollweg